אב הבית במעון רה"מ תובע מאות אלפי שקלים בגלל יחס מחפיר מצד שרה נתניהו

לטענת מני נפתלי, אשת רה"מ נזפה בו על כך שהביא ארוחה גדולה מדי: "אנחנו אירופים, לא אוכלים הרבה כמוכם, המרוקאים". משרד רה"מ: "רכילות מרושעת"

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

מני נפתלי, לשעבר אב הבית במעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, תובע מראש הממשלה ומסמנכ"ל הנכסים במשרד ראש הממשלה, עזרא סיידוף, פיצויים בסך מאות אלפי שקלים. בתביעה שהגיש היום (רביעי) לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים טוען נפתלי כי זכויותיו כעובד הופרו וכי היחס לו זכה בבית המשפחה היה מחפיר, ומציין שורה של עימותים עם אשת ראש הממשלה. על הגשת התביעה דווח הערב לראשונה בחדשות ערוץ 2.

נפתלי עבד במעון ראש הממשלה מפברואר 2011 עד נובמבר 2012. לטענתו, לצורך עבודתו במעון ראש הממשלה העתיק את מגוריו מעפולה למודיעין, "כדי לעמוד באופן מלא לרשות מעסיקיו ועל פי דרישתם האולטימטיבית". כתב התביעה מלא טענות קשות בנוגע להתנהלות בני משפחת נתניהו כלפיו. "מר נפתלי עבד בפרך, יום וליל, כדי לרצות את בני משפחת נתניהו", נכתב בו. "על כך גמלה לו משפחת נתניהו ביחס מתנשא ומזלזל ששיאו בהשתלחויות חסרות רסן מצד אשת ראש הממשלה הגב' שרה נתניהו, רובן ככולן בידיעת ראש הממשלה ולעתים על פי דרישתו להיענות לה".

בין היתר מציין נפתלי כי שרה נתניהו העירה אותו משנתו בשעה שלוש לפנות בוקר ונזפה בו בצעקות על כך שרכש חלב בשקית ולא בקרטון, וכי ראש הממשלה התערב והורה לו לציית לה "כדי שתירגע"; כי שרה דרשה ממנו לרכוש עבורה נרות נשמה בעלות של אלפי שקלים לחודש מתקציב משק הבית, אף שזה הוגבל למזון בלבד; כי השליכה פרחים שלא היו טריים וצעקה עליו כי "דבר כזה לא יכול לקרות בארמון האליזה"; כי ננזף על כך שהביא לבני המשפחה ארוחה גדולה מדי ממלון דן קיסריה, אז אמרה לו שרה: "אנחנו אירופים, אנחנו עדינים, לא אוכלים הרבה כמוכם המרוקאים, אתה מפטם אותנו ואחר כך כשמצלמים אותנו בחו"ל אנחנו נראים שמנים"; וכי כאשר הביא את ילדיו למעון דרשה שרה כי אלה יעזבו אותו, באומרה ש"גם ראש הממשלה לא רואה את הילדים שלו".

בנימין ושרה נתניהו במעונם, בספטמבר האחרוןצילום: מרק ישראל סלם

לטענת נפתלי, הובטח לו להפוך לעובד קבוע כעובד מדינה, שלא על תקן ממלא מקום, אך הבטחה זו כמו הבטחות נוספות הופרו ועל כך הוא דורש פיצויים. כמו כן הוא דורש פיצויים על נזקים פיזיים ונפשיים שנגרמו לו, לטענתו. "מר נפתלי הבליג תקופה ארוכה על שראה וחווה בבית ראש הממשלה והכל מפאת כבודו של ראש הממשלה. במשך 20 חודשים מר נפתלי ספג עלבונות, פגיעות ונזקים ממוניים, פיזיים ונפשיים, שהביאו אותו בסיומו של יום לנסח מכתב התפטרות ולאחר שהושפל שוב ושוב, לעזוב באחת את תפקיד אב הבית".

נפתלי מציין כי במעון ראש הממשלה ישנה תחלופה גבוהה של עובדים, שכן "עובדי משק מסרבים לעבוד במחיצת אשת ראש הממשלה". הוא מציין כי ב-20 החודשים שעבד במקום סיימו 29 עובדים את העסקתם במעון ראש הממשלה "לא בטוב". בכתב התביעה נטען כי "מערכת היחסים העכורה בין הגב' נתניהו לבין עובדי המשק במעון ראש הממשלה לוותה במשברים בלתי פוסקים ולכך היו כמובן השלכות קשות כלפי עבודתו של מר נפתלי".

בעבר טענו שתי עוזרות בית במעון ראש הממשלה טענות דומות. תביעה שהגישה אחת מהן, ליליאן פרץ, נגד שרה נתניהו, הסתיימה בפשרה שבמסגרתה משכו פרץ ונתניהו את התביעות ההדדיות.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי "מדובר ברכילות מרושעת ומגמתית תוך הפרת הפרטיות של ראש הממשלה ורעייתו במטרה להכפיש אותם בכוונה להוציא כספים שלא כדין ממשרד ראש הממשלה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ