הבכיר שנעצר בפרשת הרפז: סמנכ"ל משרד הביטחון

בצלאל טרייבר, תת-אלוף במילואים הנחשב למקורבו של הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי, חשוד שהעביר לכאורה מידע שעשוי היה להביך את אהוד ברק

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

הותר לפרסום כי סמנכ"ל משרד הביטחון, בצלאל טרייבר, הוא הבכיר במשרד שנחקר שלשום (רביעי) באזהרה בחשד למעורבות בפרשת הרפז.

טרייבר, תת-אלוף במילואים, נחשב למקורב לרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי. הוא נחקר במשך כמה שעות ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה), בחשד שהעביר לכאורה מידע שעשוי היה להביך את שר הביטחון דאז, אהוד ברק. בתום החקירה סוכם על תנאי שחרורו מבלי להביאו בפני שופט, לפיהם הוא ישהה בביתו במשך שלושה ימים.

בימים האחרונים נחקר גם קצין בכיר במילואים, ושורה של עובדים במערכת הביטחון נקראו למסור את עדותם במשטרה. ממשרד הביטחון נמסר כי הם אינם מתייחסים לנושא.

בצלאל טרייבר סמוך למשרדי יחידת להב, השבוע

בשבוע שעבר נעצרו לחקירה תא"ל (מיל') אבי בניהו ואל"מ (מיל') ארז וינר, בעקבות גילוי חומרים חדשים בפרשת הרפז שטרם נחקרו - "לא בחקירת מבקר המדינה ולא בשום חקירה אחרת", אמרו במשטרה.

דובר צה"ל לשעבר ועוזר הרמטכ"ל לשעבר נחקרו ביאח"ה בחשד לשיבוש מהלכי משפט, הפרת אמונים, פגיעה בפרטיות וקשירת קשר לביצוע פשע. מעצרם של השניים הוארך עד לערב אותו היום, ולאחר מכן שוחררו למעצר בית בן חמישה ימים. על שניהם נאסר ליצור קשר עם גורמים המעורבים בחקירה ולצאת מהארץ.

לאחר סיום חקירתם של השניים ושל מעורבים נוספים בפרשה מהמעגל הרחב יותר, ובניגוד לסברות עד כה, במשטרה הודיעו שהרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי, לא ייחקר בימים הקרובים.

עו"ד ציון אמיר, סנגורו של בניהו, אמר מיד עם צאת מרשו מהחקירה: "בניהו לא שיבש שום חקירה, שהיתה או לא היתה. הוא נקלע לקו האש בין לשכת שר הביטחון ולשכת הרמטכ"ל. אני יודע בדיוק על מה המשטרה מדברת בנושא השיבוש ומדברים על משהו שהוא רחוק מאוד משיבוש. אני חושב שהמעצר הזה היה מיותר לחלוטין. החקירה היתה יכולה להתבצע גם בלעדיו וחבל".

השניים נעצרו לאחר ששוטרי יחידת להב 433 ערכו חיפוש בבתיהם ובמסמכים שברשותם. בין היתר, נמצא בביתו של בניהו מחשב שנשאר אצלו עוד מתקופת שירותו כדובר צה"ל, שהכיל חומרים רגישים.

בועז הרפז בצאתו מבית המשפט השלום בראשון לציון, בחודש שעבר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ