ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

בית משפט השלום בירושלים הרשיע אתמול (חמישי) את מנהיג הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח, בהפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו - וזאת לאחר שהתנגד לחיפוש גופני ברעייתו במעבר אלנבי. האירוע התרחש לפני כשלוש שנים, עת חזרו השניים מעלייה לרגל למכה.

כאשר פרקליטות מחוז ירושלים גוללה בפני בית המשפט את סיפור האירוע, היא טענה כי בשל מעמדו הציבורי של סלאח, הוא הופנה יחד עם רעייתו לבידוק באגף פנימי ונפרד במעבר. תחילה שיתף סלאח פעולה בהליך בדיקת מזוודותיו ובחיפוש הגופני עליו. ואולם, לטענת התביעה, כאשר התבקשה רעייתו להתלוות לשוטרת לבדיקה גופנית מאחורי פרגוד, הבהיר סלאח, תוך כדי צעקות, כי הוא מסרב לכך מפאת פגיעה בכבודו ובכבודה ואף חסם בגופו את המגע בין השוטרת לרעייתו.

מפקד המעבר, שנכח במקום, הסביר לסלאח שהליך החיפוש חוקי והודיע לו כי הוא מפריע לשוטרים ומפר את הסדר. לאחר זמן מה התרצה סלאח ואפשר לרעייתו להכנס לחדר הבידור. ואולם, לאחר דקות ספורות החלה האשה לצעוק ולטעון שהבודקת ביקשה ממנה להתפשט. בשלב זה שב וחזר סלאח על התנגדותו.

האחראי על המעבר שהעיד מטעם התביעה הכחיש שהאשה התבקשה להתפשט ולדבריו החיפוש הסטנדרטי אינו כולל דרישה שכזו. שופט בית המשפט השלום בירושלים, ד"ר אוהד גורדון, כתב בפסק הדין כי מהרגע שבו סלאח חשב כי רעייתו נדרשת לחיפוש הכולל הפשטה, מעשיו "כוונו למטרה אחת: מניעת החיפוש". בין השאר אמר השופט כי "לשם כך ניצב לפני רעייתו בתוך חדר הבידוק כשהוא חוצץ בינה לבין השוטרים ומאן להיענות לבקשתם ולאפשר את החיפוש עד שנאלצו להוציא אותו בכוח מן החדר" וכי כאשר "שמע את קולה מבעת לדלת הסגורה, הסתער ובעט בדלת בניסיון להיכנס לתוך חדר הבידוק ולהפסיק את החיפוש".

השייח ראאד סלאח, בחודש שעבר

בית המשפט דחה את עמד הסנגורים לפיה בהתאם לאמונתו של סלאח, חיפוש הכולל הסרת בגדים מהווה חריקה מסמכויות השוטרים. עו"ד עומר חמאייסי הנמנה עם צוות הסנגורים של השייח סלאח אמר כי ההתנהלות בתיק מוכיחה את רדיפת מרשו, והעובדה שפרקליטות המחוז היא זו שתובעת בעבירה זניחה יחסית, ולא התביעה המשטרתית, מחזקת טענה זו.

בחודש שעבר גזר בית משפט השלום בירושלים שמונה חודשי מאסר בפועל ועוד שמונה חודשים על תנאי על השייח סלאח, לאחר שהורשע בנובמבר האחרון בהסתה לאלימות, בדרשה שנשא בשכונת ואדי ג'וז בירושלים בשנת 2007.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

הקרנה פעילה של "ספר הג'ונגל: המחזמר". קאלט ישראלי

הקרנה פעילה של "ספר הג'ונגל" היא מופע הקאלט הביזארי של הרגע

ברופי בבית המשפט. הרעיפה שבחים על בעלה ועל החיים שבנו יחד

היא כתבה את המדריך "איך לרצוח את בעלך". ואז בעלה נרצח

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?