נעצרו שניים ממארגני הפגנה ללגליזציית קנביס

מארגני "ליל הבאנגים הגדול" חשודים בהמרדה ובהטפה להתאגדות אסורה. בית המשפט האריך את מעצרם לאחר שסירבו להיעדר מההפגנה

רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד

משטרת ירושלים עצרה אמש (חמישי) את עמוס דב סילבר ועופר בר-טוב, שניים ממארגני "ליל הבאנגים הגדול", אירוע עישון קנביס המתוכנן למוצאי שבת בגן הוורדים מול הכנסת. השניים הובאו הבוקר להארכת מעצר בבית משפט השלום בעיר, ולאחר שלא נענו לדרישה שלא ישתתפו באירוע, הוחלט להשאירם במעצר.

המשטרה ביקשה לשלוח את סילבר ובר-טוב למעצר בית בחשד להמרדה, לקשירת קשר לביצוע עוון ולהטפה להתאגדות אסורה. כמו כן, ביקשה המשטרה להרחיקם ל-90 יום מירושלים. אולם השופטת דחתה את הבקשה למעצר בית, וקבעה כי השניים לא יוכלו להיכנס לגן הוורדים עד יום שני. עם זאת, שני העצורים בחרו להישאר במעצר בטענה כי ההחלטה שוללת את חופש הביטוי שלהם.

עורכת דינם, יעל תותחני, הודיעה כי תערער לבית המשפט המחוזי. היא הגדירה את המעצר כ"הפרה של חופש הביטוי שהיא זכות יסוד וסתימת פיות".

הפגנה בת"א למען לגיליזציה של קנאביס, לפני כמה חודשים

החקירה והמעצר של סילבר מעוררים זעם רב ברשת בקרב פעילי לגליזציה לקנביס ובמיוחד בקרב חבריו לאירוע, שבדף הפייסבוק שלו אישרו מעל 5,000 מוזמנים את הגעתם. הם מתייחסים לצעדים אלה של המשטרה כניסיון לפגוע בהפגנה המתוכננת, ורואים בדב סילבר, המכונה "עמוס הירוק", את "האסיר הפוליטי הראשון של מאבק הלגליזציה".

במהלך השבוע, דיווח סילבר בדף הפייסבוק שלו שקיבל שתי פניות טלפוניות משוטרים להגיע לחקירה במשטרת מוריה בירושלים, בזמן שחילק פליירים לאירוע בדרום, ואף הביע חשש מהמפגש הצפוי. סילבר ציין שהשוטרים סירבו להגיד מה נושא החקירה.

מארגני 'ליל הבאנגים הגדול' מנסים לערוך אירוע מחאה שמאתגר את החוק. "צאו לנו מהגוף או שתצטרכו לעצור את כולנו יחד", כתבו המארגנים בדף האירוע. "אנחנו באים לעשן קנביס, כי זה מה שאנחנו עושים. ואם למדינה יש בעיה עם עישון קנביס היא מוזמנת להתחיל לעצור אותנו בזה אחר זה".

יונתן שפיגלמן, אחד ממארגני האירוע מוסר: "שום מעצר לא יעצור אותנו, אנחנו אנשים חופשיים, החיים במדינה שטוענת שהיא חופשיה ולא ניתן להשתיק אותנו".

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה כי סילבר "נעצר לחקירה. בתום חקירתו ביקשה המשטרה לשחררו בתנאים, משסרב לתנאים, נכלא".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ