שני צעירים נאשמים בתקיפת ערבי בצפת משום שהתרועע עם יהודיה

על פי כתב האישום, השניים קראו לנערה בוגדת ועוכרת ישראל, והכו את הצעיר בגבו ובראשו. לטענתם, במקום פרצה קטטה והאלימות היתה הדדית

אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי אשכנזי-צרובה
אלי אשכנזי

מחלקת התביעות של המשטרה הגישה כתב אישום נגד שני צעירים, תושבי ירושלים וביתר עילית, לפיו הם תקפו בצפת נער ערבי משום שבילה בחברת נערה יהודיה. האישום בסעיף של תקיפה הוגש ביום ראשון בשבוע שעבר, בבית משפט השלום בקרית שמונה. על פי מחלקת התביעות, השניים הכו בליל שבת, לפני תשעה ימים, ערבי בן 17.5 מצפת לאחר שהבחינו כי הוא מתרועע עם צעירה יהודיה בת אותו גיל, תושבת צפת.

בכתב האישום נכתב שהשניים הבחינו בצעיר ובצעירה יושבים ביחד ברחוב, בסביבות השעה 01:00 בלילה, וכי משני הנאשמים נדף ריח אלכוהול. הם פנו לצעירה ואמרו לה: "את בת ישראל", "תראי מה את עושה", "עוכרת ישראל", וגם "את בוגדת בעדה שלך". לאחר מכן, על פי המשטרה, הכה אחד מהנאשמים את הצעיר באגרוף בגבו ובראשו. הנאשם השני הכה אותו באגרופים ואיים להכותו בבקבוק יין.

הפגנה בבת ים נגד קשרים בין ערבים לבין יהודיות, ב-2011צילום: מוטי מילרוד

על פי גרסת הנאשמים, במקום פרצה תגרה והאלימות היתה הדדית. רן שחם, המייצג את אחד הנאשמים מטעם ארגון "חוננו", אמר כי הנער המותקף כינה את שני הנאשמים בשמות שונים. במקום, לדבריו, התפתחה קטטה ולעזרת הנאשמים הצטרפו שני בני אדם נוספים, ולעזרת הצעיר הצטרפו שני חבריו. כל המעורבים בקטטה נעצרו, אולם לאחר חקירה נותרו במעצר רק שני הנאשמים.

בארגון חוננו מתחו ביקורת על המשטרה ואמרו כי "שוב אנו עדים למציאות בה המשטרה בוחרת להאשים באופן אוטומטי את הצד היהודי, במקרה של קטטה הדדית, על רקע קשר בין ערבי ליהודיה. אנו תמהים מדוע שוחררו המעורבים הערבים ללא שהוגש נגדם כתב אישום".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "למותר לציין שהגשת כתבי אישום מתבססת על תשתית ראייתית לביצוע עבירה ושיקולים מקצועיים נוספים - ובשום אופן ללא כל קשר לזהות החשוד או קורבן העבירה, לרבות במקרה זה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ