נסגר התיק נגד הורים שנחשדו בהתעללות בילדיהם: החבלות נגרמו ממחלה

התאומים, כבני שנה, הובאו לבית החולים בנובמבר עם פגיעות בגפיים ובפנים. באחרונה התברר כי לשניים פגם גנטי מחליש עצמות. ההורים: "פגעו בנו קשות"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
"הארץ"

המשטרה סגרה את התיק נגד זוג הורים מהמרכז שנחשדו בהתעללות בשני בניהם התאומים. אמש (שני) דיווח ערוץ 2 כי בשבועות האחרונים התברר כי התאומים, כיום כבני שנה, סובלים ממחלה גנטית נדירה הגורמת לחולשה רבה בעצמותיהם – והיא זו אשר גרמה לפציעתם. בעקבות כך הוחזרו התינוקות להורים.

ההורים מתחו ביקורת על התנהלות הגורמים שחקרו את המקרה. אחד מהם אמר בראיון לערוץ 2 כי "אנחנו מרגישים שלא נעשתה כל בדיקה אובייקטיבית לגבינו מההתחלה ועד הסוף. בכל הוועדות שהיו בבית החולים לא ניתנה לנו האפשרות להגיב או בכלל למסור את גרסתנו לאירוע, וחלק מהצוות הרפואי גיבש עמדה עוד לפני שהדברים נבדקו בגלל דעות קדומות. התקופה הזו שינתה את חיינו ופגעה בנו פגיעה קשה".

זוג ההורים נעצר על ידי המשטרה בנובמבר האחרון והובאו לחקירה בחשד להתעללות, לאחר שהילדים הובאו לבית החולים כשהם סובלים מחבלות. שני הבנים הובאו שבוע קודם לכן לחדר מיון ילדים עם פגיעות בגפיים, בצלעות ובפנים. אנשי הצוות הרפואי לא השתכנעו מהסברי ההורים, שלא תאמו את מצב התינוקות, וחשדו כי התאומים נפלו קורבן להתעללות. לאחר התייעצות עם הנהלת בית החולים הוחלט לפנות למחלקת הרווחה של עיריית תל אביב ולמשטרת מחוז תל אביב.

לבית החולים הגיעו חוקרים מתחנת תל אביב צפון שהחלו בתשאול ההורים וגבו עדויות מצוות הרופאים, ובעקבות כך החליטו כי יש מקום לזמן את ההורים לחקירה.

חדר מיון בבית חוליםצילום: דן קינן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ