שוטר מג"ב מואשם שהכה את בן דודו של מוחמד אבו חדיר בהפגנה בירושלים

לפי כתב האישום, השוטר הכה את טארק אבו חדיר באגרופים ובעט בו, אף שלא התנגד למעצר, עד שאיבד הכרתו. שמו של השוטר אסור בפרסום

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניר חסון
ניר חסון

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה היום (רביעי) כתב אישום נגד שוטר מג"ב שתועד מכה ללא סיבה את טארק אבו חדיר, נער בן 15, שנעצר בחשד להשתתפות בהפגנות אלימות לאחר רצח בן דודו, מוחמד אבו חדיר ביולי האחרון. השוטר תועד יחד עם חברו, כשהחבר הצמיד את אבו חדיר לקרקע והשוטר חובט בו בעוצמה עד שאיבד את הכרתו.

בעקבות שידור הסרטון בתקשורת נפתחה חקירה ולאחר שימוע שנערך לשוטר הוחלט להגיש את כתב האישום. על פי כתב האישום, השוטר רדף אחר פעילים שברחו מהמשטרה. "במהלך הרדיפה זיהה הנאשם את המתלונן כשהוא רעול פנים, עוטה כאפיה על ראשו ועל פניו ובידו רוגטקה עשויה מעץ", צוין בו , "במטרה להביא למעצרו הנאשם רדף אחרי המתלונן, קפץ אחריו מעל גדר פח המקיפה אתר בנייה באזור תפס בו והפילו ארצה".

לאחר מכן הגיע למקום שוטר נוסף כדי לסייע במעצרו של אבו חדיר. "הנאשם והשוטר הנוסף הפעילו בשלב זה כוח כלפי המתלונן על מנת לרתק אותו לרצפה, לתפוס בידיו ולעצרו", נכתב בכתב האישום, "לאחר שהושגה שליטה מלאה במתלונן, החל הנאשם להכותו באמצעות אגרופים ובעיטות לראשו, לפניו, לכתפיו ולפלג גופו העליון. כל זאת כשהמתלונן אינו מתנגד למעצר ומרותק לקרקע, בין היתר על ידי השוטר הנוסף, אשר כבל באותה עת את ידיו מאחורי גבו".

לפי כתב האישום, לוחם מג"ב הכה את אבו חדיר "עד שהיטשטשו חושיו". לאחר מכן הוא והשוטר הנוסף הרימו את אבו חדיר בידיו הכבולות והחלו להובילו אל מחוץ לאתר הבנייה. "במהלך ההובלה, בעוד שהמתלונן נגרר ברגליו על הקרקע וראשו שמוט מטה, בעט הנאשם בבטנו של המתלונן", צוין, "עם הגעתם לגדר פח, חבר אל שני השוטרים שוטר שלישי על מנת לסייע בהובלת החשוד. אז בעט הנאשם שוב בפניו של המתלונן".

אבו חדיר, שהוא גם אזרח אמריקאי, נפצע באורח בינוני ועזב את הארץ זמן קצר לאחר האירוע. על שמו של השוטר קיים צו איסור פרסום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ