סבב מינויים בצמרת המשטרה בעקבות עזיבתם הלא צפויה של קצינים בכירים

ניצב משה אדרי יחליף את ברונו שטיין כמפקד מחוז מרכז; סגנו, תנ"צ שמעון בן הרוש החשוד בהטרדה מינית, יוחלף ע"י תנ"צ אלון לבבי

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', קיבל את המלצות מפכ"ל המשטרה ואישר סבב מינויים חדש בארגון בעקבות פרישתו של מפקד מחוז מרכז, ניצב ברונו שטיין, ופתיחת החקירה נגד סגנו, תת-ניצב שמעון בן הרוש - בעקבותיה הוחלט כי לא יחזור לשמש בתפקידו.

ניצב משה צ'יקו אדרי, ראש אגף התנועה במשטרה, יחליף את שטיין כמפקד מחוז מרכז. תנ"צ מוטי כהן, שמשמש כיום כסגן מפקד מחוז תל אביב, יועלה לדרגת ניצב וימונה לראש אגף התנועה במקום אדרי.

תנ"צ אלון לבבי, סגן מפקד מחוז דרום, ימונה לתפקיד המקביל במחוז מרכז במקום בן הרוש. כמו כן, תנ"צ יורם אוחיון, שמשרת כיועץ לשר לביטחון הפנים, יחליף את כהן וימונה לסגן מפקד מחוז תל אביב. את אוחיון יחליף בלשכת השר תנ"צ משה ברקת, שמכהן כיום כראש חטיבת השיטור באגף המבצעים במשטרה.

ניצב שטיין הודיע בשבוע שעבר על פרישתו מהמשטרה בעקבות הפרסום ב"הארץ" לפיו בילה במסיבה פרטית שערך עו"ד רונאל פישר, החשוד בתיווך לשוחד, לרגל גיוס בתו לצה"ל. השניים ישבו בשולחן זה לצד זה ושתו אלכוהול יחד. למסיבה הוזמן רק מספר מצומצם של אנשים, ובהם שטיין. שטיין היה אחד המועמדים לתפקיד מפכ"ל המשטרה במקום יוחנן דנינו.

אחרי הפרסום ב"הארץ" נערכה שיחה בין שטיין ומפכ"ל המשטרה, בה הוחלט ששטיין יודיע על פרישתו מתפקידו. הפרישה תיעשה בהדרגה עד לאחר חפיפת המחליף. בנוסף, תיבדק נקיטת פעולות משמעתיות אחרות. נושא המפגש הועבר גם לשר לביטחון הפנים.

הבוקר (חמישי) הותר לפרסום כי תנ"צ בן הרוש הוא הקצין הבכיר החשוד בהטרדה מינית של שוטרת בשירות חובה. לצד בן הרוש נחקר בפרשה גם סגן-ניצב צביקה רוזנברג, המשרת תחתיו והיה מפקדה הישיר של המתלוננת.

שני הקצינים הבכירים נחקרו שלשום בפרשה במחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). בן הרוש אמר לעורך דינו כשהגיע למשרדי מח"ש כי הוא שם מפני ש"מפקד המחוז רוצה לחסל אותי... אני אפילו לא מופתע". לטענת בן הרוש, ניצב שטיין הפליל אותו כנקמה על כך שהעיד נגדו בפרשה שנקשרה בשמו של הניצב. שטיין הכחיש בכל תוקף את הטענות הללו. כמו כן, במח"ש יש ראיות, בהן התכתבויות בין הקצין למתלוננת, שמחזקות את החשדות נגד בן הרוש.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ