הקלטות אולמרט נחשפות: "ברגע שייצא שנתתי לך כסף משמע אני שותף לשוחד"

תיק טלנסקי נפתח מחדש והקלטה חושפת כיצד ניסה רה"מ לשעבר לשכנע את ראשת לשכתו לא להעיד על כספים שקיבלה כדי לא להפליל אותו

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

עם עלייתה של שולה זקן לדוכן העדים היום (שני), התיר בית המשפט המחוזי בירושלים לפרסם את תוכנן של שתי ההקלטות שמסרה זקן למשטרה, ושהביאו בסופו של דבר לפתיחת תיק טלנסקי מחדש, לאחר שראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט זוכה. בית המשפט העליון התיר להגיש כראיות חדשות מקטעים מסוימים מההקלטות.

בלב פתיחת התיק מחדש עומדים למעשה יומניה של זקן ורישומים שערכה על הכספים שקיבל אולמרט מטלנסקי. "טלנסקי הביא 72,500 דולר, נתתי 7,500 לאהוד והשאר למסר 24.12.03", "טלנסקי 50,000 דולר, 21.7", "355,600 דולר נכון ל-15.2.2004 – אהוד לקח 5,600 דולר ב-22.4.2004 ולקח 5,000 דולר ב-7.3", "30.6.2005 - נתתי לאורי 23,950 מטלנסקי", "12.8 - נתתי לאורי 7,500 מטלנסקי" וכו'.

הרישום המרכזי ביומנים, שעומד בלב העניין, הוא מ-1 באפריל 2006. זקן כתבה כך: "לבקש מאורי מסר, שנה חדשה – שנה שעברה קיבלתי 30". זקן סיפרה בחקירתה כי כשאולמרט עזב את תפקידו כראש העיר ירושלים ועבר לשמש כשר התמ"ת, היא הבינה כי תנאי העסקתה עומדים בפני הרעה משמעותית. אחרי דין ודברים עם אולמרט בלובי של בית מלון יוקרתי, הוחלט כי תקבל מדי שנה השלמת הכנסה של כ-30 אלף דולר במזומן מקופת הכספים שהוחזקה אצל מסר, שמקורם בכספי טלנסקי. בכך למעשה, טוענת הפרקליטות, ישנה הוכחה כי אולמרט עשה בכספים מטלנסקי שימוש פרטי ולא שימוש פוליטי כפי שטען ובגין כך זוכה בבית המשפט. האזינו להקלטות:

בהקלטות נשמעים אולמרט וזקן משוחחים על אותו סכום של 30 אלף דולר.
אולמרט אמר לזקן: "אבל, אבל, כדי לנהוג בחוכמה אני דורש גם ממך לנהוג בחוכמה. להבין מה המשקולות פה, איפה מוטל עיקר העומס. שאני לא מבקש ממך שתודי בשום דבר, אני מבקש ממך שתעשי משהו שעשית כבר. אבל את צריכה להבין דבר אחד ברגע שיצא ממך שאני נתתי לך הוראה א.. א.. כסף מזומן, אני נתתי לך 30 אלף דולר או ברגע שייצא שאני, שאני ידעתי ממך שדכנר נותן תרומה, מה פירושו של דבר שאני שותף לשוחד, נקודה זה הכל. אם את קיבלת בידך ולא סיפרת לי, איזה עבירה את עשית? איזה עבירה את עשית, אבל ברגע שאני ידעתי נגמר הסיפור, זה כל מה שהם רוצים. את צריכה להבין את זה. לכן אני אומר לך הכי נכון לא לעלות על דוכן העדים. הכי נכון, את לא יודעת שולה, את לא תעמדי בזה".

הקלטה נוספת היא מאוקטובר 2012 - שלושה חודשים לאחר שאולמרט הורשע בפרשת מרכז ההשקעות וזקן הורשעה בפרשת ראשונטורס, וכשסנגורה של זקן במשפט הולילנד עפר ברטל סידר לה הסדר טיעון לפיו תרצה 11 חודשי מאסר בפועל, במקום כמה שנות מאסר.

שולה זקן בבית המשפט המחוזי בירושלים, הבוקרצילום: גיל יוחנן

אולמרט: "תסתכלי, מה עם החיים שלי תראי על ההרשעה המטומטמת הזו, מי יודע כמוך שבחיים לא קיבלתי אגורה אחת מאורי מסר... על מה? על מו? על מי על מו.."
זקן: "לא משנה, כן אבל אני נענשתי על זה שהיא אומרת לא היתה לי טובה הנאה וזה ו.. אומרת את כל הדברים האלה. נגררתי למשפט לא שלי, זה פה שם ובגלל שלא העדתי היא האשימה אותי, אז מה יצא לי מזה?"
אולמרט: "שולה, לא העדת בעניין ש.. וזיכו אותך, אבל בזה ש.. הכל התחיל במחברות (יומנים) שלך"
זקן: "נו אז מה?"
אולמרט: "במחברות שלך את כותבת קיבלתי, לקחתי חמישים אלף דולר, מה היה שם?זקן: נו, אז נו אז מה יכולתי, היו שואלים אותי מה זה? מה יכולתי להגיד יכולתי מה הייתי צריכה להגיד... שבאתי לעבוד ואהוד רצה לקחת אותי, המשכורת שלי לא היתה טובה אז הוא הציע לי 30 אלף דולר... נכון..."
אולמרט: "את ביקשת ממני, אני לא הצעתי"
זקן: "מה פתאום, אתה הצעת לי אהוד, על מה אתה מדבר? ישבנו במצודת דוד, הבאתי לך לחמניות של פסח, אמרת לי מה שמדאיג אותך, זה זה אני אדאג לך שיהיה לך שנה ואז חילקת לי את הסכום, כמה זה יוצא לחודש, חיברת את זה במשכורת שלי ויצאה משכורת שמצאה חן בעיני"
אולמרט: "לא רוצה להתווכח איתך"
זקן: "תגיד אתה נורמלי לא אמרתי לך את זה"
אולמרט: "את הצעת את זה ואני הסכמתי לזה אני לא מתווכח על זה. אני רק לא זוכר שאי פעם אמרתי לך לכתוב את זה במחשב שלך"
זקן: "בזה אתה צודק, בסדר"

עוד נשמע אולמרט מנסה לשכנע את זקן שלא לעלות לדוכן העדים במשפט טלנסקי וראשונטורס, בו היו נאשמים יחד. "אני אומר לך רק דבר אחד שולה זה הכל. אני וידיד שלי הולך לעשות לך את החיים מאוד קלים ומעבר לזה תשקלי מה את עושה, אני אומר לך אני מאוד פוחד שאת תעלי על דוכן העדים לא בגללי, בגללך, כי את לא תהיה בנויה להאמין בזה, הוא (התובע אורי קורב, ר"ח), הוא ירצח אותך"

פרט לאלה, בהקלטה ממאי 2011 נשמעת זקן אומרת שקשה לה לשקר.
אולמרט: "אנחנו עוד לא נמצאים בהולילנד, אנחנו נמצאים כרגע במשפט שלנו אז אני לא יודע, אני רק אומר, שהיה שמה איזה משהו, מה שאת חושבת שאמרת או לא אמרת"
זקן: "לא משנה ו... הם רצו שאני אגיד שאני נתתי לך את הכסף, זה מה ש.. מה שעניין אותם, אוקיי? למה, למה הפקדתי ומשכתי את הכסף"
אולמרט: "היית צריכה להגיד כי הבטחת לו את זה לפי בקשה, שהוא יח.. בי.. ביקש ממך שיעשה לך טובה, תעשו לו טובה כי הוא צריך כסף מזומן"
זקן: "בסדר, אתה מבין..."
אולמרט: "אתם אמרתם..."
זקן: "קשה קצת לפעמים לשקר ככה"

לאחר מכן, אומר אולמרט: "וכל מה שהבטחתי לך, אני קיימתי ומקיים"
זקן: "נכון"
אולמרט: "וזה לא קל לי שולה, אני לא יכול להגיד לך כמה זה לא קל, את לא יודעת כמה שזה קשה לי, זה לא קל, ברוך השם. עכשיו אני חושב שהצלחתי עם מישהו, הוא ייתן לי מאז עשרים וחמש במזומן, מאה שבעים וחמש, את זוכרת? ארבעים וחמש ועוד מאה עשרים וחמש, זה מאה שבעים, אחרי זה נראה מה יהיה, אבל לעולם, הרי את יודעת שאותך, שאת היית כמו בת שלי שלושים וחמש שנה, כל כלב מהרחוב. עוד מעולם לא זנחתי בן אדם, אחד תראי אחד, מישהו אחד שהיה אתי אי פעם שאני הייתי אפילו מחויב לו, שזנחתי אותו. את יודעת את מי אני זונח היחידי, את יוסי. כי הוא המיט עלי ועל המשפחה ועל המשפחה שלו ועל הילדות שלו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ