ארבע שוטרות נוספות הגיעו להעיד בעניין ניצב חגי דותן

דותן, מפקד מחוז חוף במשטרה, חשוד שהטריד מינית שוטרות שעבדו תחתיו. המפכ"ל בכנס חירום של הפיקוד הבכיר: "מי שלא מתאים לערכי המשטרה - שיילך, לא אתן לקיצוניים לפגוע בארגון"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

ארבע שוטרות נוספות באו היום (ראשון) למשרדי היחידה לחקירות שוטרים למסור עדות בעניינו של מפקד מחוז חוף, ניצב חגי דותן. השוטרות העידו על התנהלותו של דותן, תחתיו עבדו בתקופה האחרונה. במח"ש בודקים אם השוטרות קודמו על ידי דותן שהיה מפקדן האישי, בתמורה לקשר אינטימי שניהל אתן לכאורה. בניגוד לפרשות האחרות של הסמפכ"ל ניסים מור וניצב לשעבר ניסו שחם, דותן מכחיש את החשדות נגדו, וטוען כי לא היה מגע מיני בינו לבין השוטרות. במח"ש סבורים, עם זאת, שגרסתו של דותן בעייתית, וממשיכים לזמן עדות נוספות.

במקביל, מח"ש חוקרת שלושה מקרים שונים שבהם היה מעורב לכאורה מפקד תחנת באר שבע, ניצב משנה משה איבגי. במקרה אחד התלוננה שוטרת הרה כי איבגי שלח לה הודעות בעלות אופי מיני ואמר כי הפנטזיה שלו היא לקיים יחסים עם אשה בהריון. במקרה של שוטרת נוספת נראו הודעות דומות.

דנינו בכנס, היוםצילום: דוברות המשטרה

השוטרת ההרה שהתלוננה בשבוע שעבר על הטרדות מצד איבגי, שיגרה מכתב למפכ"ל המשטרה בבקשה להשמיע את קולה על שהתרחש עם מפקד המשטרה לאחר התלונה שהגישה, כך לפי חדשות 2.

"אני מותקפת במקום עבודתי בשל העובדה שיצאתי נגד מי שמחזיק בכוח רב במקום העבודה שלי", כתבה. "זה חשוב לי גם בשביל עצמי וגם בשביל נשים אחרות, אשר נמצאות במקום שבו אני הייתי ושואלות את עצמן אם זה נכון להוציא את הדברים החוצה ולחטוף אחר כך מכל העולם ולהקתו".

המקרה נוסף שנחקר הוא חשד כי איבגי קיים לכאורה יחסי מין עם שוטרת בתחנה בתמורה להטבות שסיפק לה בתנאי השירות. מפקד התחנה, באמצעות עורך דינו נועם אליגון, מכחיש: "הוא מכחיש כל קשר ליחסים ומציין כי חתם על הערכה תקופתית של השוטרת כפי שחותמים על הערכה של כל שוטר אחר במשטרה".

היום כינס מפכ"ל המשטרה, יוחנן דנינו, את צמרת הארגון - מדרגת סגן ניצב ומעלה - בבית הספר לשוטרים בבית שמש. מטרת כינוס הפיקוד הבכיר היתה לשוחח על המצב במשטרה, ולדבר על הנזק שנגרם לארגון בעקבות הארועים האחרונים.

"מי שלא מתאים לערכי הארגון, מי שדרכנו לא נראית לו - שיתכבד ויעזוב, שפשוט יילך. מי שנשאר איתנו יצטרך לעמוד בכל הדרישות הערכיות והמוסריות שכרוכות בלבישת מדי משטרת ישראל", אמר דנינו לנוכחים במפגש. "אני לא אתן לקיצוניים הבודדים לפגוע בארגון, וזה בכלל לא משנה מה הדרגה", הוסיף המפכ"ל שנאלץ לפטר באחרונה את סגנו.

דנינו התייחס לביקורות עליו, ולשאלה אם היה צריך להתפטר לאחר ששבעה מהניצבים שהוא מינה לסגל הפיקוד הבכיר שלו הודחו או נאלצו לעזוב את הארגון בנסיבות מביכות. "לקחת אחריות זה לא רק להגיד אני אחראי. זה לקחת אחריות על התהליך, לקחת אחריות על האנשים ולקחת אחריות להוציא אותנו מהמצב שבו אנחנו נמצאים. זה נקרא לקחת אחריות, ולכל אחד מכם יש אחריות".

בשבוע שעבר נחקר באזהרה במשך 12 שעות ניצב חגי דותן, מפקד מחוז חוף, בחשד שהטריד מינית שוטרות ששירתו תחת פיקודו. דותן הורחק מכל מתקן משטרתי למשך שבועיים ונאסר עליו לשוחח עם אנשי משטרה בתקופה זו. בנוסף, בשבוע שעבר הותר לפרסום כי מפקד תחנת משטרת באר שבע, ניצב־משנה משה אבגי, נחקר גם הוא במח"ש בחשד שהטריד מינית שוטרת הרה שמשרתת תחת פיקודו. במח"ש סבורים כי יש שוטרות נוספות שהוטרדו על ידי אבגי. השוטרת, בחודש החמישי להריונה, התלוננה במח"ש כי באחד הדיונים המקצועיים בתחנה אמר לה אבגי שהוא מעוניין לקיים יחסי מין עם אשה בהריון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

Grandmaster Flash The Message

אחד השירים המשפיעים בתולדות המוזיקה חוגג 40, והוא נוקב מתמיד

אוטובוס אגד

נהגות משתינות בדליים ומיכאלי שותקת כי אנחנו לא הבייס שלה

ליה תומאס. היתה השנה לטרנסית הראשונה שזוכה בתואר באליפות המכללות, ואף הביעה רצון להתמודד על מקום במשחקי פריז 2024

"שיתבייש כל מי שתמך בהחלטה המפלה והלא מדעית נגד הטרנסיות"

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ