מני נפתלי שב להעיד במשטרה על הוצאות מעון רה"מ

אחרי שהעיד בסוף השבוע במשך 11 שעות, חזר אב בית מעון ראש הממשלה למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה, שם הוסיף פרטים וגם סיפר על הטרדות כלפיו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

אב בית מעון ראש הממשלה לשעבר, מני נפתלי, שב להעיד היום (שני) במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה במשטרה (יאח"ה), בנושא ההוצאות הפרטיות של בני הזוג נתניהו, לכאורה על חשבון הקופה הציבורית. בנוסף סיפר נפתלי על הטרדות כלפיו בימים האחרונים, שבעקבותיהן ביקש אמש לאבטח אותו.

בזמן שנפתלי היה בחדרי היחידה, הגיע אזרח להגיש נגדו תלונה לפיה היה עד למספר מקרים בהם נפתלי היה מגיע לבקר את בני משפחתו ומעביר להם ארגזים של מזון ודברים שונים שככל הנראה, כך לפי התלונה, מקורם בבית ראש הממשלה. המתלונן נגד נפתלי טרם סיים את עדותו בפני החוקרים.

ביום שישי שעבר העיד נפתלי במשרדי יאח"ה במשך 11 שעות, שם סיפר על דפוס התנהגות של גלגול הוצאות פרטיות של בני משפחת נתניהו על הקופה הציבורית. כך למשל, קיים חשד להעסקת עובדת מעון ראש הממשלה כמטפלת של אביה של שרה נתניהו, והעברה של מוצרים המיועדים למעון הרשמי בירושלים לבית הפרטי בקיסריה. חלק מעדותו גובתה במסמכים, חשבוניות והקלטות.

נפתלי פירט בעדותו בסוף השבוע גם על חלקו של סמנכ"ל הנכסים והמבצעים במשרד ראש הממשלה עזרא סיידוף בגלגול לכאורה של הוצאות פרטיות של בני משפחת נתניהו אל הקופה הציבורית. היום פורסם בידיעות אחרונות כי על אף שנקבע שלא יעסוק בכספים ללא אישור מנציבות שירות המדינה, סיידוף, שיעמוד במוקד בדיקת התנהלות מעון ראש הממשלה, לא קיבל אישור כזה.

נפתלי ליד משרדי יאח"ה בלוד, בתחילת החודשצילום: מוטי מילרוד

לפי הדיווח, ברקע ההחלטה שהתקבלה עוד בשנות השמונים עמדה מעורבותו של סיידוף בפרשה אחרת שכללה מעשים לא כשרים. דובר נציבות שירות המדינה אישר כי בשנות ה-80, עם קבלתו של סיידוף לעבודה במשרד ראש הממשלה, החליט מנכ"ל המשרד דאז כי "העסקתו בתקופה הראשונה לאחר החלטה זו תחייב ניתוק כל קשר מעניינים כספיים, וכל העסקה שיש עימה מגע לכספים בעתיד הרחוק יותר לא תיעשה ללא אישור הנציבות".

דובר המשרד הוסיף כי "מבדיקה שנערכה לאור פנייתך לא נמצא כי נעשתה פניה כזו לנציבות ואישור כאמור לא ניתן. כעת אגף המשמעת בוחן הנושא מול פרקליטות המדינה".

סיידוף אוזכר בדו"ח המבקר במסגרת פרשת החשמלאי. לפי הדו"ח, משפחת נתניהו ביקשה ממשרד ראש הממשלה - באמצעות סיידוף - להתקשר עם חשמלאי לביצוע עבודות לאחר שעות העבודה, בין היתר בסופי שבוע, כשעובדי משרד ראש הממשלה אינם זמינים.

ועדה פנימית מיוחדת במשרד ראש הממשלה, אישרה את ההתקשרות תוך הסתייגות שמדובר בעבודה דחופה שאינה סובלת דיחוי ליום חול, וכי ההתקשרות לא תהיה עם החשמלאי הפרטי שמשפחת נתניהו נוהגת לעבוד אתו, חשמלאי מאור עקיבא, לשעבר חבר מרכז ליכוד בשם אבי פחימה.

לפי הדו"ח, בניגוד להנחיות ולמרות שהדבר נאסר מפורשות, נעשתה התקשרות עם פחימה במעון הפרטי "תוך מצג מטעה שלפיו ההתקשרות היתה עם קבלן אחר", כפי שנכתב בדו"ח.

עוד עולה מהדו"ח כי שרה נתניהו הזמינה את פחימה לבצע עבודות חשמל במעון הפרטי בקיסריה, דווקא בסופי שבוע, כשהתעריף יקר יותר. מהביקורת עלה כי במשך שלושה חודשים הוא נקרא כמעט בכל סוף שבוע לבצע עבודות חשמל במעון בקיסריה, לרבות יום כיפור. פרקליטם של משפחת נתניהו, עו"ד דוד שמרון חזר והכחיש שפחימה הוזמן לעבודה ביום כיפור וטען כי המשפחה לא שהתה בביתם בקיסריה ביום כיפור מזה שנים ארוכות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ