רויטל חובל
רויטל חובל

בית הדין לעבודה קבע הערב (רביעי) שעל מני נפתלי להבהיר את נסיבות קבלת התצהיר של שרה נתניהו לכאורה - עד מחר ב-13:00. נפתלי, אב הבית במעון ראש הממשלה לשעבר, הגיש מוקדם יותר היום בצעד תמוה תצהיר לא חתום מטעמה של נתניהו. הפרקליטות דרשה ממנו בעקבות צעד זה להבהיר כיצד הגיע אליו המסמך, והגישה לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בקשה דחופה להורות לו להגיש עוד היום תצהיר שבו יסביר ממי קיבל את המסמך ובאילו נסיבות. בית הדין הורה כאמור, בתגובה לבקשה, על הגשת התצהיר עד מחר.

מבדיקה שנערכה בפרקליטות עולה כי התצהיר כביכול הוא ככל הנראה טיוטה לתצהיר מטעם רעיית ראש הממשלה, ולא ברור כיצד הגיע לידיו של נפתלי ומתי. נפתלי טען כי המסמך נמסר לו על ידי עובדת במשרדו של עורך דינה של נתניהו, יוסי כהן, אך במשרד הכחישו את הדבר לשאלת הפרקליטות. בבקשה הדחופה מתייחסת הפרקליטות לטענת נפתלי לגבי מקורו של המסמך, שלדבריה נטענה "ללא גיבוי לכך וללא כל תימוכין".

היום הגיש נפתלי לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים תצהיר לא חתום, שנכתב לכאורה על ידי שרה נתניהו שלשום, ובו היא מכחישה את הטענות שהעלה נגדה. התצהיר הוגש זמן קצר לאחר שהתקבלה בקשתו של נפתלי מבית הדין להורות למדינה להגיש תצהיר מטעם נתניהו בתגובה לתביעתו. זאת, לאחר שהפרקליטות בחרה שלא להגיש תצהיר כזה, בניגוד לדרישת בית הדין. עורכות הדין של אב הבית לשעבר, נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק-אלכסנדר, טענו כי המסמך הועבר להן על ידי נפתלי עצמו, שקיבל אותו מעו"ד כהן.

הגשת התצהיר מעלה סימני שאלה, שכן המדינה, המייצגת את משרד ראש הממשלה בתביעה, היא שאמורה להגיש את התצהיר מטעם רעייתו. לא ברור מדוע, לטענת נפתלי, בחר עו"ד כהן להעביר לו את הטיוטה ולא להגישה בעצמו לבית הדין. שאלה נוספת נוגעת להימנעות הפרקליטות מהגשת התצהיר, שכעת מתברר שהוכן מראש, יום קודם למועד שקבע בית הדין.

בתצהיר שהגיש נפתלי בשם נתניהו היא מכחישה את הטענות שהעלה בנוגע לתנאי עבודתו וליחס אליו. "ברצוני לציין כי הטענות המופנות נגדי אינן נכונות והן נועדו לפגוע בראש הממשלה ובי ללא כל הצדקה", היא מצהירה בפתח המסמך. לדבריה, נפתלי היה מודע לכך שיידרשו ממנו שעות עבודה ממושכות ואף בירך על כך ושהה במעון גם כאשר לא היה בכך צורך. לטענת נפתלי שלפיה אמרה לו נתניהו "אנחנו האירופאים עדינים, לא אוכלים כל כך הרבה כמוכם המרוקאים", משיבה רעיית ראש הממשלה: "אין זה ממנהגי להתבטא במשפטים מסוג זה ומובן כי לא אמרתי את המשפט המיוחס על ידי התובע"

היום נזפה נשיאת בית הדין האזורי לעבודה בירושלים דיתה פרוז'ינין במדינה על כך שלא הגישה תצהיר מטעם רעיית ראש הממשלה בתגובה לתביעת נפתלי, כפי שנדרשה לעשות עד אתמול. בהודעת הפרקליטות לבית הדין נכתב כי "מלכתחילה סברה המדינה כי אין מקום ואין צורך לזמן את אשת ראש הממשלה למתן עדות בתיק וכי ניתן להסתפק בעדים אחרים שיובאו מטעם הנתבעים". פרוז'ינין הזכירה כי כבר בדצמבר האחרון דחתה טענה זו וקבעה כי "עדותה (של נתניהו) נחוצה לבירור טענות התובע וכדי לסייע בידי בית הדין להגיע לחקר האמת בתביעתו". היום הוסיפה השופטת כי "החלטות בית הדין אינן בגדר המלצה ויש לקיימן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ