ניסו שחם ימסור היום את גרסתו בבית המשפט לאישומים נגדו על הטרדה מינית

הניצב בדימוס לא צפוי לכפור בקיום יחסי מין עם שוטרות הכפופות לו, אלא להסביר כי סייע להן ללא קשר לכך. הוא גם צפוי למתוח ביקורת על סגנון החקירה במח"ש

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה, ניצב בדימוס ניסו שחם, יעלה היום על דוכן העדים וימסור את גרסתו לאישומים נגדו הכוללים הטרדה מינית, מעשים מגונים והפרת אמונים. הפרת האמונים מיוחסת לו באופן תקדימי על כך שהיה מצוי בניגוד עניינים כשטיפל בבקשות של חמש שוטרות הכפופות לו, עמן קיים יחסי מין.

עדותו של שחם צפויה להתפרש על פני ארבעה מועדים. בעדותו הוא לא צפוי לכפור בעובדות ובקיום יחסי המין עם השוטרות, אלא ינסה לתת פרשנות אחרת להתנהגותו.

הוא צפוי להתייחס לקצינים שהלשינו עליו, למתוח ביקורת על סגנון החקירה של המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות ולהסביר שסייע לשוטרות בבקשותיהן ללא קשר ליחסיו עמן, אלא מתוך כוונה להקל על מצוקתן.

שחם בבית משפט השלום בתל אביב, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

שחם לא צפוי לציין שמות של קצינים נוספים במשטרה המקיימים יחסי מין עם כפופות להם. בשלב מאוחר יותר של פרשת ההגנה, צפוי סנגורו, עו"ד בעז בן צור, להתייחס לתיקים דומים אחרים שבהם הסתיימה החקירה בהליך משמעתי ולא בהליך פלילי.

הסנגוריות הקודמות של שחם הגיעו להסדר טיעון עם מח"ש, לפיו הוצע לו להודות בהפרת אמונים ובתמורה יימחקו האישומים נגדו על עבירות המין, אך הוא דחה את ההסדר והחליף ייצוג.

שלב עדותו של שחם במשפט נגדו, המתנהל בבית משפט השלום בתל אביב, הגיע בתום פרשת התביעה, שבה העידו שמונה שוטרות על הקשר שלהן עם שחם ועל המגע עמו, חלקן בהסכמה וחלקן לא. אחת מהן סירבה להעיד ורק לאחר שהוצא לה צו הבאה מסרה את עדותה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ