נעה שפיגל
נעה שפיגל

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד שני מקורביו של מיכאל מור, ראש ארגון פשיעה מנהריה, בגין ביצוע עבירות של ניסיון לרצח באמצעות מטען חבלה.

רפי בן שלום, בן 30 ואחיינו של מור, ונועם נפתלי, בן 34 מטירת הכרמל המקורב למור אף הוא, הואשמו שביצעו את העבירות על רקע סכסוך בין משפחתו של מור לבין משפחתו של שמואל הרוש, שהיה בעבר חבר בארגונו של מור אך פרש.

מכתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד שילה ענבר ועו"ד אור לרנר מפרקליטות מחוז הצפון, עולה כי ב-15 בדצמבר 2014 ניסו השניים להרוג את אחיו של חבר בארגונו של הרוש על ידי הטמנת מטען נפץ מתחת לרכבו. השניים מואשמים שהרכיבו מטען חבלה שמסוגל לגרום למוות והרס רב. הם קיבלו לידיהם רכב גנוב והחליפו את לוחית הרישוי שלו, ולאחר מכן נסעו עם המטען למגדל העמק. הם חנו סמוך לביתו של אחיו של חבר הארגון היריב, ואחד מהם נשכב מתחת למכונית של אחת השכנות. השניים נמלטו מהמקום לאחר שמכונית אחרת עברה ברחוב ונעצרה, לאחר שנהגהּ זיהה את הנאשם מתחת למכונית. השניים נטשו את רכבם בריצה, השליכו את המטען לשיחים וזרקו את הכפפות ואת כובעי הגרב אותם חבשו לוואדי.

רפי בן שלום (מימין) בבית המשפט בחיפה ב-2007צילום: דורון גולן/ג'יני

במקרה זה מואשמים השניים בסעיפים של ניסיון לרצח, ניסיון לחבול בחומר נפיץ, ניסיון להיזק בחומר נפיץ, עבירות בנשק, גניבת רכב, זיוף סימני זיהוי של רכב, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לביצוע פשע והסתייעות ברכב לביצוע פשע.

נגד רפי בן שלום הוגש כתב אישום שני, לפיו הוא החליט לפגוע בקרובי משפחתו של הרוש, זוג עם שלושה ילדים המתגוררים בנהריה. לפי כתב האישום, בן שלום הכין מטען, אותו הצמיד מתחת למושב הנהג ברכב העבודה של הגבר, שעובד בדואר. ב-11 בינואר השנה יצא הגבר מביתו בשעות הצהריים כדי לאסוף את בנו מגן הילדים. כשהגיע למכונית הוא הבחין בחוטים שיוצאים ממנה והזעיק את המשטרה, אשר נטרלה את המטען מבלי שהתפוצץ. בן שלום מואשם בכתב אישום זה בסעיפים של ניסיון לרצח, ניסיון לחבול בחומר נפיץ, ניסיון להיזק בחומר נפיץ ועבירות בנשק.

בכתב האישום השלישי שהוגש הבוקר מואשמים בן שלום ונפתלי בשיבוש מהלכי משפט, לאחר שהסתתרו מהמשטרה במשך חודשיים. נפתלי הסגיר עצמו למשטרה ב-18 במארס, ואילו בן שלום נעצר בדירת מסתור בנהריה ארבעה ימים לאחר מכן.

עו"ד יהלי שפרלינג המייצג את הנאשמים יחד עם עו"ד דורון נוי אמר בתום הדיון כי "טרם קיבלנו את חומרי החקירה בתיק. כרגע ניתן לומר כי מרשינו מכחישים בתוקף את ההאשמות נגדם, ובטוחים שבית המשפט ישחרר אותם במהלך המשפט".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ