מנהל בית ספר בכסייפה נורה ונפצע אנושות

מפרטי החקירה הראשוניים עולה כי המנהל נורה במכוניתו, כשהיה כנראה בדרכו לבית הספר. במשטרה מחפשים אחר היורה שנמלט מהמקום

שירלי סיידלר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שירלי סיידלר

מנהל בית הספר היסודי "אבו וואדי" בכסייפה, ג'מעה אלענאמי, נורה הבוקר (חמישי) על ידי אלמוני, ונפצע באורח אנוש. במשטרה מציינים כי מהחקירה עולה שהירי לא קשור לתפקידו כמנהל בית הספר, ומחפשים אחר היורה שנמלט מהמקום.

פרטי חקירה ראשוניים מגלים כי אלענאמי נורה במכוניתו, סמוך לבניין המועצה, כשהיה ככל הנראה בדרכו לבית הספר. הוא הובהל למרפאה המקומית במועצה, שם כוחות מד"א נתנו לו טיפול ראשוני ופינו אותו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, כשהוא סובל מפציעת ירי בפלג גופו העליון.

ראש מועצת כסייפה, סאלם אבו רביע, אמר הבוקר ל"הארץ" כי "לא ידוע כרגע על נסיבות האירוע ואם היה לו איזשהו סכסוך קודם. מדובר במנהל ותיק, מעל 10 שנים בבית הספר, אנחנו המומים מהאירוע החמור הזה". בעקבות האירוע עובדי המועצה המקומית כסייפה שוחררו לביתם. אחד העובדים סיפר כי "הוא אדם טוב, בעל משפחה ומעורב במועצה אבל היה מסובך בעבר".

זירת הירי בכסייפה, הבוקר

אלענאמי הורשע בקשירת קשר לביצוע חטיפה וכליאת שווא של אחייניתו ב-2008, לאחר שזו ניהלה קשר רומנטי עם גבר ממשפחה אחרת, ונידון ב-2011 למאסר בפועל. אולם זוכה מהאישומים בערעור לבית המשפט העליון ב-2012. ראש אגף חקירות מרחב נגב, סגן ניצב משה לוי, אמר כי "כרגע אנחנו לא יכולים להתייחס לאירועים פליליים קודמים. האירוע הוא חמור וקשה, החקירה הוטלה על ימ"ר נגב".

באוגוסט נרצח מנהל בית הספר "עמל" בטייבה, יוסף חאג' יחיא. הפרקליטות הגישה באוקטובר כתב אישום נגד מנהל המזנון בבית הספר, וואהל קעיק, בגין הרצח. לפי כתב האישום, הרקע והמניע לרצח הוא סכסוך סביב מכרז להפעלת מזנונים בבית הספר בו זכה קעיק בסיוע אשתו.

קעיק סבר כי הזיכיון שלו מקנה לו זכות להפעיל את כל המזנונים בשטח בית הספר, בהם מזנונים שהופעלו על ידי אחרים. "משהמשיכו אלה (שני בעלי מזנון אחרים) בהפעלת המזנונים תוך שזכו לגיבוי גם מצד המנוח, חש המשיב תסכול וכעס ופעל ללא לאות להיוותר מפעיל המזנון הבלעדי במקום, בין היתר, באמצעות הפעלת לחץ ואיומים על גורמים בעירייה, מפעילי המזנונים והמנוח", נכתב בכתב האישום. "על רקע הסכסוך, ולאחר שנודע למשיב כי פעולותיו עלו בתוהו, ולמעשה עתיד להיכנס מפעיל חלופי לאחד המזנונים בשטח בית הספר, גמלה בלבו ההחלטה לרצוח את המנוח, שנתפס בעיניו כמי שחפץ ברעתו ופועל נגדו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ