עימותים בין מפגינים לשוטרים במחאה על כינוס "עדי יהוה" ברעננה

רב העיר החליט לקיים את ההפגנה בתום מאבק משפטי כושל לנסות למנוע את קיום האירוע. מאות בני אדם הפגינו במקום וקיללו את הבאים בשעריו; המשטרה עיכבה שני בני אדם

צפריר רינת
אליסון קפלן סומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
צפריר רינת
אליסון קפלן סומר

כאלף בני אדם הפגינו הבוקר (שבת) מול כנס של קהילת "עדי יהוה" ברעננה והתעמתו עם שוטרים שהגיעו למקום. רב העיר, הרב יצחק פרץ, הוא שארגן את ההפגנה באמצעות פשקווילים שנתלו ברחובות. עיריית רעננה נאלצה לאפשר את קיום הכנס בהוראת בית המשפט העליון, בתום מאבק משפטי כושל שנועד למנוע אותו.

מאות האנשים שהגיעו להפגין מול הבניין שבו התקיים האירוע התפללו, קיללו את הבאים וקראו להם שלא להיכנס לכנס. המשטרה הציבה מחסומים כדי להרחיק את המפגינים מהבניין. בהמשך, ניסו חלק מהמפגינים להיכנס לבניין עצמו דרך כניסה צדדית אך נתקלו במאבטחים ושוטרים שמנעו זאת. קבוצה קטנה ניסתה להיכנס חרף אזהרות המשטרה ושני אנשים שניסו בכוח לעבור את אחד המאבטחים נדחפו לרצפה, רוססו בתרסיס פלפל ונאזקו.

עימותים בהפגנה, הבוקרצילום: ‫אליסון קפלן סומר

בעקבות עיכובם של השניים, התגברו המהומות ונשמעו קריאות לשחרורם. ניידת משטרה הגיעה למקום וחסמה את הכניסה לבניין. לבסוף הרב פרץ עצמו הגיע לזירה, נכנס לבניין והביא לשחרורם של השניים. לטענת מארגני הכנס, שניים מבני הקהילה הגיעו למקום והותקפו בידי קבוצת מפגינים אך הצליחו לחמוק לתוך היכל הספורט ללא פגע. בכוונת השניים להגיש תלונה במשטרה.

האירוע נערך לאחר שאתמול שופטת בית המשפט העליון דפנה ברק-ארז החליטה לדחות את בקשת עיריית רעננה לעכב ביצוע פסק דין שנתן בית המשפט המחוזי שלשום וקבע שיש לקיים את האירוע כמתוכנן בהיכל הספורט בעיר. הבקשה הוגשה כחלק מערעור שהגישה העירייה נגד פסיקת בית המשפט המחוזי, שבה נקבע גם שעל העירייה לכבד הסכם שחתמה לפני שלוש שנים עם העמותה המייצגת את עדי יהוה, ועל פיו היא יכולה לערוך כינוסים מטעמה בהיכל הספורט.

בהחלטה שניתנה שלשום קיבל בית המשפט המחוזי את עתירת נציגי הקהילה נגד החלטת העירייה, וקבע כי בהתנגדותה לקיום הכינוס פגעה בזכות לחופש הדת והפולחן. עיריית רעננה מתנגדת לקיום האירוע בשל לחץ מצד גורמים דתיים המתנגדים לפעילות הקהילה.

"עדי יהוה" הוא ארגון משיחי נוצרי שקורא לחזור לאמונות של שליחי ישו במאה הראשונה לספירה. פעילי הארגון בישראל, כמו במקומות אחרים בעולם, מסרבים להתגייס לצבא ולא מציינים ימי הולדת ומועדים דתיים.

פשקוויל שהופץ לקראת המחאה ברעננה, היום

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ