טעות של מח"ש איפשרה לפישר ולפרקליטת מחוז ת"א לשעבר לשבש את החקירה בעניינו

בפקס שנשלח בטעות למשרדו של פישר נכתב שבמח"ש הצליחו לפרוץ את הטלפון הנייד שלו והשניים תיאמו עדויות בנוגע לחומר המפליל שבמכשיר. מחר יוחלט אם להאריך את מעצרה של רות דוד

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

בעקבות טעות של המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש), עו"ד רונאל פישר ופרקליטת מחוז תל אביב לשעבר רות דוד, שייצגה את פישר לתקופה מסוימת, שיבשו את החקירה בעניינו. לאחר שהצליחו לפרוץ את הטלפון הנייד של פישר, התכוונו במח"ש לשלוח לבית המשפט הודעה בעניין, אך שלחו את הפקס בטעות למשרדו של פישר. כך, החשוד ועורכת דינו ידעו בזמן אמת על פריצת המכשיר וניסו לשבש את החקירה בכך שתיאמו עדויות בנוגע לחומר המפליל שבתוכו. המידע פורסם הערב (חמישי) לראשונה בחדשות ערוץ 2.

במח"ש בודקים כעת חשדות לפיהם דוד, שנעצרה ביום שלישי בחשד לתיווך לשוחד ושיבוש הליכי חקירה, פעלה יחד עם פישר לשבש את חקירתו של יאיר ביטון, בעלי חברת הבנייה ב. יאיר המואשם בהלבנת הון ומרמה, באמצעות מידע שקיבלו מרב-פקד ערן מלכה. דוד הכחישה בחקירתה את החשדות. ביטון, שכעת נבדק אם שילם עבור שיבוש החקירה וידע עליה, שוהה כעת בחו"ל באישור בית המשפט ולא ברור מתי ישוב ארצה. עם שובו, המשטרה צפויה לכל הפחות לגבות ממנו עדות.

מחר יוחלט אם להאריך את מעצרה של דוד. היום אף התקיימה אצל היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין פגישה בנוגע לחקירתה, בה נבחן אם ישנן עדיין פעולות חקירה המצדיקות את המשך מעצרה. זאת, בעיקר מאחר ששהותו של ביטון בחו"ל מונעת מהם לקדם את החקירה במקרה זה.

כמו כן, מעצרו של פישר הוארך היום בחמישה ימים בהסכמת עורך דינו. במהלך הדיון, טענו סנגוריו שעד לרגע זה לא הועברו אליו בגדים וציוד אישי למרות הוראת בית המשפט. גם מעצרו של רפ"ק מלכה הוארך בחמישה ימים בהסכמת סניגוריו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ