היועץ המשפטי לממשלה: אין מניעה משפטית למנות את נתניהו לשר התקשורת

בתשובתו לפניית ח"כ מרגלית, אמר נציגו של וינשטיין כי אף שעורכי דינו של רה"מ מייצגים גופי תקשורת, הוא יוכל להחזיק בתיק. הטענות על ניגוד עניינים הועברו לבדיקת מבקר המדינה

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין סבור שאין מניעה משפטית למנות את ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר התקשורת, חרף העובדה שעורכי הדין המקורבים לו ומייצגים אותו בעניינים שונים ומקצועיים, יצחק מולכו ודוד שמרון, מייצגים גופי תקשורת.

בתשובה לפניית ח"כ אראל מרגלית (המחנה הציוני) ליועץ המשפטי לממשלה השיב מטעמו של וינשטיין נציג מלשכת מחלקת ייעוץ וחקיקה דני חורין, כי "אין בטענות כדי להקים מניעה משפטית לכהונתו של ראש הממשלה כשר התקשורת". באשר לבדיקת הטענות על ניגוד עניינים, מגלגל חורין את הבדיקה לידיו של מבקר המדינה. לשיטתו, רק אם יהיה צורך יתערב. לדברי חורין, "לאחר קבלת הדיווחים של השרים למבקר המדינה, מבקר המדינה ישקול אם מתעורר חשש לניגוד עניינים ובמידת הצורך יפנה ליועץ המשפטי לממשלה על מנת שיכריע באשר לצעדים הנדרשים להסרת חשש כאמור".

וינשטיין ונתניהו בישיבת ממשלה ב-2010צילום: דניאל בר און

לפני כשבועיים פנה מרגלית לווינשטיין בעקבות פרסום בידיעות אחרונות ולפיו משרד עורכי הדין מולכו־שמרון לקוחות בתחום התקשורת, לרבות מפעילים סלולאריים, חברות טלוויזיה, ספקי אינטרנט ואחרים, שיש להניח שיזדקקו לשירותיו של משרד התקשורת, ביניהם למשל ערוץ 9. "מצב דברים זה מעורר חשש של ממש כי לשר התקשורת יש עניין אישי בסוגיות המונחות על שולחנו", כתב מרגלית. "לדוגמה, החלטותיו של מר נתניהו באשר למפת שידורי הטלוויזיה בישראל, עתידו של ערוץ 10, פיצולו של ערוץ 2, ישפיעו במישרין על ערוץ 9, לקוחו של משרד עורכי הדין ומכאן עוצמתו של ניגוד העניינים ברורה".

מרגלית התייחס להימנעותו של שר האוצר משה כחלון בעיסוק ענייני הגז בשל חברותו עם איש העסקים קובי מימון. "במה שונה עניין זה מחברותם של מר נתניהו ומר אדלסון?", תהה מרגלית.

מרגלית ביקש לקבל לידיו את הסדר ניגוד העניינים שנערך לנתניהו עם היכנסו לתפקיד שר התקשורת הן בנוגע ליחסיו עם המיליארדר היהודי־אמריקאי שלדון אדלסון והן להסדר ניגוד העניינים שעל פיו פועל משרד שמרון־מולכו, אולם וינשטיין התעלם מבקשתו זו בתגובתו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ