היום גזר הדין 
של ראש העיר 
רמת גן לשעבר צבי בר

בר הורשע בקבלת שוחד של שני מיליון שקלים. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט שיגזור עליו לפחות תשע שנות מאסר, בעוד סנגוריו קראו להתחשב בתרומתו ובגילו של בר ולהסתפק בעבודות שירות

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב צבי גורפינקל יגזור הבוקר את דינו של ראש העיר רמת גן לשעבר צבי בר, שהורשע בארבע עבירות של קבלת שוחד בסך של שני מיליון שקלים, מרמה והפרת אמונים, העלמות מס, הלבנת הון ושיבוש הליכי משפט. הפרקליטות ביקשה לגזור על בר עונש מאסר שלא יפחת מתשע שנים בצד קנס בגובה חמישה מיליון שקלים, בעוד ההגנה ביקשה להסתפק בעבודות שירות.

סנגורו של בר, עו"ד נבות תל־צור, ציטט את דברי השופט ולפיהם החלטותיו של בר בנוגע לפרויקטים שבגינם קיבל את השוחד היטיבו עם העיר. תל־צור ציין כי יש להתחשב בתרומתו של בר לציבור ובכך שהעבירות נעשו לפני כמה שנים, הזכיר את השיהוי בהגשת כתב האישום, והדגיש את מצבו הבריאותי ואת גילו המבוגר, 80.

העונש הגבוה ביותר שנגזר על נבחר ציבור בגין קבלת שוחד היה בפרשת הולילנד, אז נגזר העונש המקסימלי בגין עבירה זו, שבע שנות מאסר, על מהנדס העיר ירושלים לשעבר, אורי שטרית. נבחרי ציבור נוספים שהורשעו בפרשה, ובהם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט וראש העיר ירושלים לשעבר אורי לופוליאנסקי, נשלחו לשש שנות מאסר.

ראש העיר רמת גן לשעבר צבי בר, בפברוארצילום: מוטי מילרוד

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ