המשטרה גייסה עד מדינה רביעי בפרשה 512: בכיר בארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל

עדותו עשויה לחזק באופן משמעותי את החשדות נגד אברג'יל ונגד ראש ארגון הפשיעה אבי רוחן. הוא היה בקשר עם השניים במשך שנים ואף השתתף בפגישות בהן על פי החשד תוכננו כמה מקרי רצח נגד יריבים של ארגונו של אברג'יל

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

המשטרה גייסה עד מדינה רביעי בפרשה 512: האיש היה בכיר מאוד בארגון הפשיעה של יצחק אברג'יל לאורך שנים, וכיום מזוהה עם ארגון אחר, המקורב אף הוא לאברג'יל. היום (חמישי) לאחר שנחשף כי יהפוך לעד מדינה, הוא החליט לקיים עימות מול חשודים אחרים שנמצאים במעצר ולעמת אותם עם המידע שיש ברשותו.

עדותו עשויה לחזק באופן משמעותי את הראיות נגד אברג'יל ונגד העבריין אבי רוחן, שנמצאים במעצר, משום שהוא היה בקשר עם השניים במשך שנים ארוכות ואף השתתף בפגישות משמעותיות, בהן על פי החשד תוכננו כמה מקרי רצח נגד יריבים של ארגונו של אברג'יל.

עד המדינה החדש שגויס נעצר כשחקירת הפרשה הפכה לגלויה, בחודש שעבר. לפי ההחלטות להאריך את מעצרו וטענות המשטרה בדיונים בעניינו בבית המשפט, מיוחס לו חלק משמעותי בפרשיות החמורות ביותר הנבדקות בפרשה 512.

אברג'יל בבית המשפט, בחודש שעברצילום: גדעון מרקוביץ

במסגרת הפרשה נעצרו עשרות חברים בארגוני פשיעה והחקירה עוסקת בין היתר בניסיון התנקשות בעבריין זאב רוזנשטיין בתל אביב ב-2003, בניסיונות התנקשות בעבריין אסי אבוטובול ובכמה מקרי רצח.

בעימות בין עד מדינה אחר לרוחן, בשבוע שעבר, אמר העד כי כל בכירי ארגונו של יצחק אברג'יל, כולל אברג'יל עצמו, התכנסו בבריסל ב-2003. לדברי העד, במפגש, בו היו גם העד ואבי רוחן, אברג'יל אמר בשלב מסוים כי "צריך לארגן כסף כדי להוציא לפועל פגיעה בזאב רוזנשטיין". במשטרה, לפיכך, סבורים כי באותה פגישה החל למעשה להתגבש ניסיון ההתנקשות הראשון ברוזנשטיין ברחוב יהודה הלוי בתל אביב, בו נהרגו שלושה חפים מפשע. רוחן, לעומתו, אמר בעימות כי היה בבלגיה באותה עת, כפי שמעיד דרכונו, ואף ייתכן כי היה בבריסל, אך אינו יודע על המפגש שתיאר העד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ