היועמ"ש אישר למשטרה להמשיך לחקור את ח"כ חזן בחשד לתקיפת עובדי ציבור

לפי החשד, חזן תקף את ראש העיר אריאל ומנכ"ל העירייה בעקבות ויכוח בסוף 2014. במקביל, המשטרה תבדוק טענות לכך שחזן הטריד מינית מלצריות שעבדו בבר שניהל בתל אביב

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רויטל חובל
רויטל חובל

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, אישר להמשיך בחקירה נגד חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) על תקיפת עובדי ציבור - ראש העיר אריאל אלי שבירו ומנכ"ל העירייה אבי עזר. לפי החשד, חזן תקף אותם לאחר שוויכוח ביניהם התלהט, וניידת משטרה זומנה למקום וגבתה עדויות. האירוע עצמו התרחש בסוף 2014 ונחקר על ידי המשטרה, אבל מאז הפך חזן לח"כ ונדרש אישור היועץ המשפטי לממשלה להמשך החקירה נגדו. לפני כמה ימים אישר וינשטיין את המשך החקירה.

כמו כן, המשטרה תבדוק את הטענות כלפי חזן שפורסמו אתמול (שני) בתוכנית "הצינור" בערוץ 10, ולפיהן הטריד מינית מלצריות שעבדו בבר שניהל בתל אביב. בתחקיר רואיינו שתי נשים שעבדו תחת חזן וסיפרו כי הוטרדו מינית על ידו כמה פעמים. לאחר פרסום התחקיר פנתה ח"כ מיכל רוזין ממרצ ליועץ המשפטי לממשלה, בבקשה שיורה על פתיחת חקירה פלילית נגד חזן. עד כה לא התקבלה במשטרה תלונה בנושא, ולכן במשטרה מתכוונים לנסות ולהגיע לעובדות לשעבר שהופיעו בכתבה וטענו שהוטרדו. מדובר בשלב ראשוני של הבדיקה והיא תלויה בעיקר ברצון הנשים להעיד בחדרי החקירות.

בכתבה שפורסמה אתמול בערוץ 10 הובאו, כאמור, עדויות של עובדות בבר "מלון פליישר" בתל אביב, שהיה בבעלותו של חזן, שסיפרו שהוא הטריד אותן מינית וניסה שוב ושוב ליצור אתן קשר מיני. הבר פעל בשנים 2010–2011. לפי העדויות, חזן - ששימש הן בעלים והן מנהל הבר - נהג לגעת בעובדות בניגוד לרצונן, להעיר להן הערות בעלות אופי מיני ולהזמין אותן לעלות לדירתו מעל הבר. חזן הכחיש את הטענות.

חזן במרכז הליכוד השבועצילום: עופר וקנין

לצד זאת, ח"כ חזן שכר בשבוע שעבר את שירותיו של עורך הדין ציון אמיר, ואיים להגיש תביעת לשון הרע נגד ערוץ 2 והעיתונאי עמית סגל, בעקבות תחקיר שפרסמו. התחקיר חשף פרטים חדשים לכאורה על מי שמכהן כיום כסגן יו"ר הכנסת וכחבר בוועדות הבכירות של הכנסת, בהן ועדת החוץ והביטחון וועדת הכספים. לפי התחקיר, חזן ניהל את קזינו "גולד" בעיר הנופש בורגס בבולגריה, ארגן ללקוחותיו הישראלים נערות ליווי ואף נהג להשתמש בסמים קשים.

יום לאחר הפרסום פנה חזן באמצעות עורך דין אברהם קרן לערוץ 2 ולכתב עמית סגל, במכתב שכותרתו "פרסום מטעה, מכפיש, משמיץ ופוגעני בנוגע לח"כ אורן חזן - התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים". לטענתו, מדובר בכתבה משמיצה, עם פרסום פוגעני ומשמיץ, מגמתי ולא אמיתי.

לטענת חזן במכתב, הוא מעולם לא ארגן אירוע כלשהו עם נערות ליווי ולא ברור מדוע הסתמכה הכתבה על ראיונות עם אנשים בבולגריה שמעולם לא פגש. הוא התייחס גם לעדות בנוגע לקנייה ושימוש בסמים קשים "שהנו הדבר החמור ביותר שניתן להעלות על הדעת ולא ברור כלל מי האדם שדיבר עם עיוות בקולו באופן כה שקרי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ