מאות מחו בתל אביב על סגירת התיק לנהגת שדרסה את גל בק

המפגינים התכנסו בצומת הרחובות קרן קיימת וחיים לבנון בה נדרס הצעיר לפני כעשור. ערוץ 1: בוחן משטרה קבע שהנהגת עברה באדום, והפרקליטות התעלמה מדעתו

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אילן ליאור
אילן ליאור

מאות בני אדם התכנסו הערב (שבת) בצומת הרחובות קרן קיימת וחיים לבנון בתל אביב, שבו נהרג לפני עשור הנער גל בק, במחאה על אי העמדתה לדין של הנהגת הדורסת. המשתתפים בעצרת השקטה הדליקו נרות נשמה שבאמצעותם כתבו "כולנו גל בק". "הצומת הוא המקום שבו הדברים התרחשו. רצינו לבוא ולהדליק נר יחד עם כל מי שרוצה לעשות את זה כדי להביע את המחאה שלנו ולקדם את העניין שלנו", אמר עודד בק, אביו של גל. הוא אמר כי הוא מאמין שהתיק ייפתח מחדש ויגיע לבית המשפט. "אנחנו רוצים שזה יוביל לכתב אישום נגד הנהגת הדורסת". הוא קרא גם לחקור את הדרך שבה הוחלט לסגור את התיק.

"באנו להדליק נר לאות הזדהות. זה מחזיר אותנו עשר שנים אחורה", אמר יוני גלסנר שרכב על קטנוע לצדו של בק בעת התאונה.

מדליקים נרות לזכר גל בק, הערב ברמת אביבצילום: תומר אפלבאום

האלוף במיל' יום טוב סמיה, שהיה מפקדו של האב עודד בשירותו הצבאי בצנחנים, בא גם הוא לעצרת להביע תמיכה במשפחה ובדרישתה לפתוח את התיק. "באחד השיעורים הראשונים במבוא למשפטים למדנו שאין קשר בין משפט לצדק והמקרה הזה מראה שהפער ביניהם כבר באמת מוגזם", אמר סמיה. "כשהפער הוא כזה ענק זה מטריד, כי נהגים משתוללים בכבישים, ואם הם ידעו שעם קצת כסף אפשר להוציא אותם מעונש, אז הם גם לא יזהרו או יזהרו פחות".

ערוץ 1 חשף אתמול פרטים נוספים על הדריסה. בין השאר נחשף כי בוחן המשטרה קבע כי הנהגת הדורסת, שפגעה בבק על הקטנוע, חצתה את הצומת באור אדום ושיקרה בעניין מהירות נסיעתה. הפרקליטות בחרה להתעלם מקביעתו. עוד נחשף כי הנהגת הדורסת, בתו של איש עסקים, ידעה פרטים מדויקים על נהגת המונית "אושרת", שהעידה לטובתה ואמרה במשטרה כי הנער הוא שעבר ברמזור אדום. הנהגת הדורסת ידעה את מספר הטלפון של נהגת המונית ומספר תעודת הזהות שלה, אף שלא יצאה ממכוניתה לאחר התאונה עד שבא אמבולנס ופינה אותה לבית החולים. בוחן המשטרה דחה את עדותה של "אושרת" וקבע שהיא אינה מתיישבת עם הממצאים בשטח והעדויות הנוספות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ