"האזנות הסתר" לאייל גולן פוברקו בידי איש מחשבים

במשטרה עלו ספקות בנוגע לתלונה כי היא לא התבססה על ממצא פיזי משכנע. החשוד הודה כי בדה את הממצאים ממניעים אישיים

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל גולן בבית משפט השלום בתל אביב, באוגוסט שנה שעברה
אייל גולן בבית משפט השלום בתל אביב, באוגוסט שנה שעברהצילום: תומר אפלבאום
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

תלונתו של הזמר אייל גולן על האזנות סתר התבררו כמבוססות על ממצאים מפוברקים. החשוד בזיוף הממצאים הוא מומחה למחשבים שנשכר על ידי חברתו של גולן, "ליאם הפקות". החשוד נעצר ביום רביעי שעבר וישוחרר היום (ראשון) בתנאים מגבילים.

על פי התלונה שהגיש אייל גולן ביום שני שעבר, כמה גורמים מוכרים בתעשיית הבידור חברו יחדיו כדי להפלילו בפרשת הקטינות ומסיבות המין, שהתפוצצה בשנת 2013. החשדות, שהובאו בפני המשטרה, הסתמכו על פרסומים בתקשורת שהתבססו לכאורה על דברים שנאמרו בסביבתו של גולן למספר מצומצם של אנשים. על פי החשד, איש המחשבים שכנע את הזמר, שהפרטים שפורסמו דלפו עקב ציתות. איש המחשבים אף המציא לגולן תדפיסים מתיבת הדוא"ל שלו, וטען שהם מהווים הוכחה לכך שמחשבו נפרץ.

לפי הודעת דוברות מחוז תל אביב במשטרה לאחר הגשת התלונה במחלק הסייבר תל אביב ובפיקוד מפלג ההונאה המחוזי עלה חשד לגבי אותנטיות הממצאים שהגיש איש המחשבים ולגבי "מומחיותו בתחום המחשב". בחקירה התברר כי הממצאים "מזויפים ומפוברקים ונוצרו על ידי החשוד עצמו". איש המחשבים הודה בכך שבדה את הממצאים והטעה במכוון את הזמר ואת מנהלו, מטעמים אישיים.

ספקות החוקרים נבעו, בין השאר, מהעובדה שלמרות שגולן טען כי לביתו הוצמד מכשיר האזנה המאפשר לדלות את תוכן המייל ולהאזין לשיחות, מכשיר כזה מעולם לא נמצא ולא הועבר למשטרה. החוקרים הופתעו גם מכך שבכלי התקשורת פורסם כי מתנהלת בנושא חקירה סמויה, שלא היתה ולא נבראה, לטענת המשטרה. רק לאחר החשיפה בתקשורת הגיע אייל גולן להגיש תלונה במשטרה, מלווה בצוותי צילום.

מחברת ליאם הפקות נמסר: "איננו מתייחסים לנושא עד גמר חקירת המשטרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ