בית המשפט הורה לעצור אדם שתועד מכה ערבייה שנחשדה כמחבלת

בסרטון נראית האשה, שלפי חוות דעת ראשונית היתה במצב פסיכוטי בזמן האירוע, מרותקת לרצפה כשהחשוד בועט בראשה. השופט: "לא ייתכן שיבעטו במי שלא מהווה כל סכנה"

שרון פולבר, כתבת המשפט של "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון פולבר, כתבת המשפט של "הארץ"

בית משפט השלום בתל אביב הורה למשטרה לעצור אדם שתועד כשהוא מכה אישה ערבייה ברחוב לח"י בתל אביב, לאחר שזו תקפה אדם אחר ורותקה לרצפה כיוון שנחשדה כמחבלת.

התקרית, שבמהלכה האשה הכתה באגרוף עובר אורח, אירעה לפני עשרה ימים בדרום תל אביב. חוות דעת ראשונית בעניינה קובעת כי בעת האירוע האשה נמצאה במצב פסיכוטי. עוברי אורח שנכחו במקום ריתקו אותה לרצפה מחשש שהיא מחבלת, ובסרטון המתעד את האירוע נראה אחד מהם בועט בראשה כשהיא שוכבת על בטנה וידיה מוחזקות מאחורי גבה.

האשה לא נשאה עמה כלי נשק, ונעצרה על ידי המשטרה בחשד לתקיפה. במהלך הארכת המעצר בעניינה לפני כשבוע דרש השופט שמאי בקר לעצור את האדם שתועד כשהוא בועט בה, ואמר כי "גם לו היתה המשיבה מחבלת, לא ייתכן שישראלים יבעטו בראשים של אנשים שלא מהווים כל סכנה לאף אחד".

השופט דרש מהחוקרים לעדכן אותו בתוך ארבעה ימים מהדיון במעצרו של החשוד והוסיף כי "צפייה בסרטון מלמדת שמשטרה סבירה תמצא במהרה את הבועט ותחקור אותו בגין עבירת תקיפה, שאם לא כן - המדרון חלקלק ואנה אנו באים? לסדום היינו? לעמורה דמינו?".

תמונה מתוך הסרטון המתעד את תקיפה. לא ייתכן שישראלים יבעטו בראשים של אנשים שלא מהווים סכנהצילום: תמונת מסך

בשלב זה במשטרה טרם איתרו את החשוד וחקירה בנושא נפתחה בתחנת שכונות. סניגורה של האשה, עו"ד תמר נבו מהסניגוריה הציבורית, סיפרה כי "מדובר באשה בעלת רקע נפשי. עוברי אורח תקפו אותה בצורה קשה ביותר בזמן שהייתה חסרת אונים, ואנו פנינו לבית המשפט בבקשה לבטל לאור זאת את כתב האישום".

האשה נשלחה לאשפוז בתנאי מעצר בבית החולים אברבאנל, שם תיערך לה הסתכלות פסיכיאטרית, כשדיון נוסף בתיק נקבע למחר.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משהובא החשד לתקיפת הצעירה לידיעת המשטרה, נקטה משטרת תחנת שכונות בפעולות חקירה, מתוך מטרה לאתר את החשוד בתקיפה. מאמצי האיתור נמשכים כרגע במישור המודיעיני. אנו מבקשים להדגיש לציבור, הנדרש לעירנות מוגברת בימים אלו, כי מרגע שחלפה הסכנה והחשוד או החשודה נוטרלו - חל איסור מוחלט לנקוט בכל פעלה אלימה כלפיו, ומצופה מהאזרחים שיימנעו מלקחת את החוק לידיהם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ