שרון פולבר

סנגוריו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נועדו היום (חמישי) עם פרקליט המדינה שי ניצן ועם בכירים נוספים בפרקליטות ודנו באפשרות חתימה על הסדר כולל בפרשות בהן מעורב אולמרט. הפגישה הסתיימה ללא הסכמות בין הצדדים, וטרם נקבעה פגישה נוספת.

ניצן, המשנה שלו לעניינים פליליים אלי אברבאנל והתובע בתיק טלנסקי אורי קורב דרשו בין היתר בפגישה כי אולמרט יודה ב"תיק השיבוש" בפרשת הולילנד, שטרם הוחלט בו על הגשת כתב אישום ובמרכזו הקלטות של שולה זקן שבהן אולמרט לכאורה משכנע אותה שלא להעיד נגדו.

אולמרט בבית המשפט העליון, בחודש שעברצילום: דודי ועקנין

מנגד, באי כוחו של אולמרט - עורכי הדין אייל רוזובסקי ורועי בלכר - ביקשו מהמדינה שתמשוך את ערעורה על זיכויו של אולמרט בפרשת ראשונטורס, תסגור את תיק השיבוש ותאפשר לאולמרט לרצות במקביל את עונשו בפרשות טלנסקי והולילנד. בתמורה, פרקליטי ראש הממשלה לשעבר הציעו למשוך את הערעור שהגישו בפרשת טלנסקי ולא לנהל עוד הליכים משפטיים כלשהם בעניינו של אולמרט.

פרקליט המדינה שי ניצן אמר הערב בראיון לחדשות 2 כי "אין לנו שום כוונה לתת לאולמרט הנחות סלב או החמרות סלב. אם נחשוב שהאינטרס הציבורי ייצא נשכר מהעסקה, אעשה זאת. אם הנאשם מוכן להודות ולקבל עונש ראוי, לכן עושים הסדרי טיעון".

ביום שלישי בשבוע הבא צפוי להתקיים דיון בבית המשפט העליון בערעורו של אולמרט על הרשעתו בפרשת טלנסקי, שבמסגרתה נשלח לשמונה חודשי מאסר בפועל. ראש הממשלה לשעבר אמור לרצות את העונש, שגזר עליו בית המשפט המחוזי בירושלים, במצטבר עם העונש שנגזר עליו קודם לכן בפרשת הולילנד — 18 חודשי מאסר.

בחודש שעבר קיבל בית המשפט העליון באופן חלקי את ערעורו של אולמרט וזיכה אותו מאישום בגין קבלת שוחד על סך חצי מיליון שקלים, שהועברו לכאורה מעד המדינה המנוח שמואל דכנר לאחיו של ראש הממשלה לשעבר, יוסי אולמרט.

עם זאת, ההרכב, שמנה חמישה שופטים, השאיר על כנה את הרשעת אולמרט בקבלת שוחד על סך 60 אלף שקלים כשכיהן כשר התמ"ת "בפרשת הזרע", והפחית את עונשו משש שנות מאסר לשנה וחצי. אולמרט הורשע בקבלת שוחד לצורך קידום ענייניה של חברת הזרע, שניסתה לקדם בנייה למגורים בקרקעות החקלאיות שבבעלותה.

ראש הממשלה לשעבר אמור להתחיל לרצות את מאסרו בגין העבירות בתיק הולילנד ב-15 בפברואר השנה בכלא מעשיהו ברמלה. על עונשו בתיק טלנסקי חל עיכוב ביצוע עד להכרעה בערעור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

פרויקט הרצל 138

סוף סוף יש סיבה לעצור ולהביט בבית הבאר ברחוב הרצל

הדרך הקלה והטובה ביותר להימנע מקרני השמש היא להפחית את החשיפה הישירה

מה ההבדל בין כתמי שמש לנמשים ומה גורם להם?

אבישי בן-חיים

ל"ישראל השנייה" מגיע דיון רציני יותר, ובעיקר כזה שמבוסס על אמת

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"