פוטר חוקר בכיר במשטרת אשדוד החשוד שהטריד מינית מתלוננות בתחנה

רס"ב ג'רר שטרית חשוד כי ביצע מעשה מגונה והטריד מילולית מתלוננות. ממח"ש נמסר כי טרם התקבלה החלטה על הגשת כתב אישום. עו"ד של אחת המתלוננות: שמחים על המהלך

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

חוקר בכיר בתחנת משטרת אשדוד רב סמל בכיר ג'רר שטרית פוטר השבוע מתפקידו בעקבות חשד שהטריד מינית אשה שהגיעה להגיש תלונה ושביצע מעשים מגונים באחרת. ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, ניצב גילה גזיאל, הורתה לאחרונה לפטרו בעקבות חקירת מח"ש המתנהלת נגדו. ממח"ש נמסר כי התיק עדיין נבחן וטרם התקבלה החלטה על הגשת כתב אישום.

בספטמבר אשתקד הגיעה תושבת אשדוד לתחנה יחד עם בעלה כדי להגיש תלונה לגבי תאונת דרכים שעברה. כמה ימים לאחר מכן התקשר אליה שטרית, וביקש ממנה לשוב לתחנה להשלמת פרטים. על פי החשד, כשהגיעה לבדה למשטרה, החל השוטר להטריד את המתלוננת. לדברי עורכת דינה מאיה סטול-רייטן, ההטרדה היתה בעיקר מילולית. עוד אומרת עורכת הדין כי השוטר יצר עם המתלוננת קשר טלפוני שלא במסגרת החקירה, והשמיע הערות בעלות אופי מיני על מראה של מרשתה. "יש לך גוף סקסי ומושך... לא ישנתי כל הלילה בגללך, חלמתי עלייך", אמר שטרית בין היתר, לדברי עורכת הדין. לדבריה, חלק מהדברים אף מגובים בהקלטה שברשות מח"ש.

תחנת משטרת אשדוד, ב-2008צילום: תומר אפלבאום

לאחר המקרה פנתה המתלוננת למח"ש, שם ביקשו ממנה להגיע שוב לתחנת המשטרה ולהקליט את דברי החוקר. לאחר שעשתה זאת, זומן החשוד לחקירה והושעה מתפקידו. בדצמבר העידה אשה נוספת במח"ש נגד השוטר וטענה כי הוא ביצע בה מעשה מגונה שאירע לפני האירוע הראשון.

עדותה של האשה השנייה הובילה את החוקרים לשוטר נוסף בתחנה בדרגת רס"מ, החשוד כי היה עד למקרה. מידת מעורבותו באירוע טרם התבהרה. השוטר האחר, ששמו אסור לפרסום, הוצא לחופשה כפויה ועניינו מטופל במחלקת המשמעת של משטרת ישראל.

עו"ד סטול-רייטן מסרה בתגובה "אנחנו שמחים שהמשטרה פעלה בהתאם ופיטרה את השוטר, ואנחנו ממתינים בזמן הקרוב לקבל את החלטת הפרקליטות בנוגע להגשת כתב האישום נגדו". תגובת עורך דינו של שטרית טרם התקבלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ