פרקליטה של המתלוננת השנייה נגד בוכריס: גם אותנו עדכנו שהוא נמצא דובר שקר

עו"ד גיא פלנטר אמר כי הפרקליטות הצבאית התקשרה לעדכן שגם במקרה שלהם, המתלוננת נמצאה דוברת אמת. לדבריו, מדובר במעשים מגונים בניגוד לרצונה ותוך יחסי מרות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

עורך דינה של המתלוננת הנוספת כנגד תא"ל אופק בוכריס אמר הבוקר (רביעי) כי הפרקליטות הצבאית עדכנה גם אותם בכך שהמתלוננת נמצאה דוברת אמת בבדיקת הפוליגרף שנערכה לה, בעוד בוכריס נמצא דובר שקר. אתמול סיפרה עורכת דינה של המתלוננת המרכזית כי התביעה עדכנה אותם בתוצאות הבדיקה, וכי גם במקרה הזה בוכריס נמצא דובר שקר בעוד המתלוננת נמצאה דוברת אמת.

עו"ד גיא פלנטר, בא כוחה של המתלוננת הנוספת - קצינה בצה"ל ששירתה אף היא תחת פיקודו של בוכריס בעת שהיה מפקד חטיבת גולני - אמר הבוקר ל"הארץ" כי נציגים מהפרקליטות הצבאית התקשרו אליו ועדכנו גם אותו בנוגע לבדיקת הפוליגרף שנערכה לה. לפי עו"ד פלנטר, בעוד שהיא נמצאה דוברת אמת, נמסר לו שבוכריס נמצא דובר שקר. "אנחנו מלווים את המתלוננת השנייה מזה זמן רב, אבל נתנו לחקירה להתנהל, ולא חשבנו שצריך פה חשיפה. אבל ברגע שהיו פרסומים לא נכונים, הפרקליטות הצבאית טרחה להתקשר אלינו ולהעמיד את הדברים על דיוקם: שהמתלוננת שלנו יצאה דוברת אמת, ושמר בוכריס יצא דובר שקר, ולכן חשבנו שנכון שהציבור ידע מזה", אמר בא כוחה של המתלוננת.

בוכריס (במרכז) עם רה"מ נתניהו ושר הביטחון יעלון, בשנה שעברהצילום: אפי שריר

אותה קצינה כלל לא הגישה תלונה רשמית במצ"ח. לאחר עדותה של המתלוננת הראשית בפרשה, היא מסרה את שמה של הקצינה כמי שידוע לה שהוטרדה מינית על ידי בוכריס גם כן. חוקרי מצ"ח הם אלו שפנו אל הקצינה וגבו ממנה עדות, ממנה עלה כי בוכריס אכן הטריד אותה. עו"ד פלנטר סירב להתייחס למעשים הספציפיים שלטענתה בוכריס ביצע, אך אמר כי מדובר במעשים מגונים בניגוד לרצונה ותוך יחסי מרות ביניהם. הוא אף הכחיש פרסומים בכלי תקשורת לפיהן שתי מתלוננות הן חברות. "היא לא חברה שלה: יש ביניהן פער גילאים, וכמובן שהם לא תיאמו שום גרסה", אמר. "גם למתלוננת שלי אין שום סיבה להעליל על בוכריס דבר. אין לה שום מניע לטפול עליו עלילות שווא. הטענה היא שהוא ביצע בה מעשים מגונים, בניגוד לרצונה".

גם המתלוננת הנוספת, כמו זו המרכזית, הסכימה לערוך עימות עם תא"ל בוכריס, ומפגש זה כבר תואם בין עורכי הדין אך לבסוף נדחה. במצ"ח מעוניינים לערוך שני עימותים לתא"ל בוכריס - האחד עם המתלוננת הראשונה, חיילת ששירתה תחת פיקודו, והשני עם המתלוננת הנוספת, הקצינה. עו"ד פלנטר הוסיף כי מאז התפוצצות הפרשה לפני יותר משבועיים, המתלוננת נסערת - אך בטוחה בדבריה ובעדותה במצ"ח. "זה ברור לגמרי שהיא מאוד נסערת, ושזו תקופה מאוד לא פשוטה בחייה, אבל יחד עם זאת, היא לא ילדה בת 18. היא מתמודדת עם זה היטב", הוסיף עו"ד פלנטר. "אין לה שום אינטרס לטפול עליו אשמת שווא, היא גם לא יזמה תלונה - היא לא הלכה להתלונן בכלל, אלא הגיעו אליה, שאלו אותה, ואז היא אמרה מה שיש לה להגיד, וזה מאוד מחזק את העדות שלה".

אמש פורסם כי עורכות הדין של המתלוננת הראשית, שטוענת כי בוכריס ביצע בה מעשי אונס, קיבלו הודעה מהתובעת הצבאית הראשית, אל"מ שרון זגגי-פנחס, בנוגע לבדיקת הפוליגרף שנערכה למתלוננת ולתא"ל בוכריס. לטענת עו"ד בן-נון, נמסר לה גם שתא"ל בוכריס יודע על ממצאי בדיקת הפוליגרף שלו, שנערכה לפני כשבוע, ואף עומת עם ממצאיה. פרקליטיו של בוכריס טענו כי "בתקשורת מתפרסמים קטעי מידע, בחלקם מסולפים ומגמתיים, או מבוססים על ציטוטים שאנו מתקשים להאמין כי צוטטו במדויק מפי גורם מוסמך". עורך דינו של בוכריס, הסנגור הצבאי הראשי אל"מ אשר הלפרין, מסר אמש כי "אנו מנועים מלהתייחס בשלב רגיש זה לפרטי החקירה, ללא יוצא מן הכלל, על מנת שלא לפגוע בה. למרות הקושי שבדבר, אנו מציעים לכל המעורבים לנהוג בדרך זו".

המתלוננת הראשית, חיילת ששירתה תחת פיקודו של בוכריס לפני כארבע שנים, נבדקה בבדיקת פוליגרף לפני כעשרה ימים. היא לא נדרשה לחקירה נוספת בעקבות בדיקה זו. תא"ל בוכריס זומן לחקירה שלישית במצ"ח, אחרי בדיקת הפוליגרף שנערכה לו. לטענת עו"ד בן-נון, "התביעה לא התכוונה להוציא את המידע הזה לפני העימות בין השניים, אך הם עדכנו אותנו בתוצאות האמיתיות של הפוליגרף: שהיא דוברת אמת, ובוכריס דובר שקר". מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי היחידה "לא מתייחסת לפרטי החקירה".

כתבות מומלצות

דיוקנאות של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו אקלה בתערוכה לזכרה בעיר ג'נין, לפני כשבוע

חדשות היום, 25.5

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"