נעה שפיגל
נעה שפיגל

פרקליטות מחוז צפון הגישה הבוקר (שני) לבית משפט המחוזי בנצרת כתב אישום נגד קטין בן 17 הנאשם ברצח אביתר קיטץ, תושב העיר בן 56, לפני חודשיים. לפי כתב האישום, הנער רצח את האיש משום שסבר בטעות שהוא אדם אחר המסוכסך איתו.

המקרה התרחש לפני חודשיים בסביבות חצות. במשטרה התקבל דיווח על אדם שנמצא פצוע ליד אופניו ברחוב הרב קירשטיין בעיר. לדברי רב-פקד אייל הררי, ראש מחלק רצח ביחידה מרכזית צפון, "ההנחה הראשונית בזירה היתה שמדובר בתאונת אופניים לפי דיווח ראשוני של מד"א". ואולם לאחר שהועבר לקבלת טיפול בבית חולים ונבדק שם התברר כי פציעותיו נגרמו באירוע פלילי. קיטץ, שהיה ללא עבר פלילי, מת מפצעיו בבית החולים וצו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה. הבוקר הואשם הנער ברצח בכוונה תחילה ובהצתת רכב מנועי.

בכתב האישום נכתב כי קיטץ, שלא הכיר את הנער, רכב על אופניים חשמליים כשפניו מכוסות בצעיף. הקטין סבר כי מדובר באדם עמו הוא מסוכסך וכי התקרב אליו במטרה לפגוע בו. בעקבות זאת הצטייד הקטין בסכין מטבח, הגיח מאחורי קיטץ ודקר אותו שלוש פעמים. לאחר מכן, צוין בכתב האישום, חזר הנער לביתו, שטף את הסכין והחזיר אותה למגירת המטבח במטרה לשבש הליכי חקירה ולטשטש אחר עקבותיו. בנוסף, הוא יצא מביתו ולא שב באותו לילה.

הקטין, שלו עבר פלילי, נעצר כמה ימים אחרי כן. "בימים הראשונים, אותו קטין מתבטא על המעורבות שלו ברצח", אמר רב-פקד הררי ל"הארץ". לדבריו, הקטין סיפר בחקירתו כי ישב ועישן עם חבר ברחוב וראה רוכב אופניים נוסע הלוך ושוב. בפרקליטות ביקשו מבית המשפט לעצור את הקטין עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

עו"ד מנחם אייל, המייצג את משפחתו של קיטץ, אמר כי "אנחנו מאמינים הוא יורשע ברצח". הוא הוסיף: "לרצוח אדם זה לא דבר של מה בכך. אני לא מבין את העניין של הטעות בזיהוי, אתה קופץ על אדם ברחוב ודוקר אותו? הטרור הפלילי חוגג ברחובות בגלל שאנשים מחליטים לקחת את החוק לידיים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מצעד מחאה של תומכי הליכוד ונתניהו בכיכר הבימה בתל אביב, בינואר

במידה רבה, זהו סיפור כישלונו של השמאל הישראלי כולו

צילום: אמיל סלמן

האם ייתכן שמגע עם האדמה משפר את המערכת החיסונית?

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ