דקאן באוניברסיטת בן גוריון יועמד לדין משמעתי עקב תלונה על הטרדה מינית

ממידע שהגיע ל"הארץ" עולה כי על פי התלונה, פרופ' דיוויד ניומן, דקאן הפקולטה למדעי הרוח והחברה באוניברסיטה, העיר על מראה של סטודנטית שהיתה כפופה לו לאורך תקופה ארוכה ואף הציע לה ללון איתו

ירדן סקופ
ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ירדן סקופ
ירדן סקופ

אוניברסיטת בן גוריון החליטה להעמיד לדין משמעתי את דקאן הפקולטה למדעי הרוח והחברה במוסד, פרופסור דיוויד ניומן, בעקבות תלונה על הטרדה מינית של סטודנטית שהיתה כפופה לו – כך נודע ל״הארץ״. ללא קשר לאירועים, ניומן צפוי לסיים את כהונתו כדקאן בסוף שנת הלימודים הנוכחית ולצאת לשבתון.

ניומן הוא אחד מבעלי התפקידים הבכירים במוסד. באחרונה החליטה נשיאת האוניברסיטה פרופ׳ רבקה כרמי לאשר פתיחה של הליך משמעתי, משום שהיא סבורה שיש במעשי ניומן קונוטציות מיניות שאינן משתמעות לשתי פנים. כרמי אישרה את ההליך לאחר שקיבלה לידיה את תיק הבדיקה שביצעה הנציבה הממונה על הטרדות מיניות במוסד.

פרופ' דיוויד ניומן עם נשיאת האוניברסיטה כיום, פרופ' רבקה כרמי, ב-2012צילום: אליהו הרשקוביץ

הסטודנטית המתלוננת היתה בשנים האחרונות תלמידה באחת המחלקות בהן מלמד ניומן ואף עבדה בפקולטה. לפי התלונה, ניומן נהג להחמיא לסטודנטית על המראה שלה מספר פעמים בשנים האחרונות ולהציע לה הצעות שחלקן היו בעלות אופי מיני. בכל אותה תקופה היא סירבה להצעותיו ואף ביקשה ממנו שיפסיק. בכמה מקרים אף נגע בה וחיבק אותה. לפי הנטען, במקרה אחד הציע לה ללון אתו. היא סירבה וביקשה ממנו שלא יחזור על ההצעה. לאחר מכן, נטען כי הוא המשיך להטריד אותה, למרות סירובה.

בשלב מסוים באותה תקופה החליטה הסטודנטית להתפטר מתפקידה בפקולטה על מנת להימנע מקשר מקצועי עמו. בינתיים, גורמים בפקולטה החליטו לפנות לנציבה הממונה על הטרדות מיניות במוסד, פרופ׳ אסתר פריאל, על מנת שתפתח בבירור לגבי אותו פרופסור. לאחר שהסטודנטית הגישה תלונה, ומרגע שנודע לו כי יש נגדו בדיקה בנושא, ניסה ניומן להניא אותה מתלונתה. עם תום הבדיקה של הנציבה, הועברו החומרים לנשיאת המוסד והיא החליטה לפתוח בדין משמעתי.

באת כוחו של פרופ׳ ניומן, עו״ד נעמי שלו מלצר, מסרה כי ״לפרופ’ ניומן אין כל עניין להוכיח דבר מה או להתגונן בפני דבר מה מעל דפי העיתון ואין בדעתו לגייס את התקשורת לצורך הוכחת חפותו. ההליך המשמעתי החשאי הקבוע בתקנון האקדמי הוא המתווה את דרכו ובהתאם להוראותיו יפעל״.

מאוניברסיטת בן גוריון נמסר כי ״האוניברסיטה רואה במיגור תופעות של הטרדה מינית חשיבות עליונה, והיא פעלה ופועלת בהתאם לחוק ובהתאם לנוהל סדור וקפדני הקיים בה למניעת הטרדה מינית ולבירור כל תלונה. בהליכי הבירור מקפידה האוניברסיטה על שמירת סודיות, כנדרש בחוק״.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ליד בית הספר רוב בטקסס, היום

גם הטבח בטקסס לא ישנה את עמדת השופטים השמרנים בעליון בארה"ב

Businesswoman and businessman HR manager interviewing woman. Candidate female sitting her back to camera, focus on her, close up rear view, interviewers on background. Human resources, hiring concept

לפני ראיון עבודה בזום, היא קיבלה מייל: "מגזר ערבי, גם קושי בשפה"

קניות בגדים באינטרנט

אייפון בשקל: איך זה ששיטה של האקרים מהניינטיז עוד עובדת?

"מערבולת"

למרות שהסוף ברור מראש, הסרט הזה הוא כמו פטיש על הראש

לואיס המילטון

מרצדס ייצרה מכונית ש"קופצת כמו קנגורו". גם המילטון סובל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"