פיודור בייז'נרי מואשם בשני מקרי רצח של נשים והצתת גופותיהן, ובמקרה אחד של אונס

לפי כתב האישום, ב-2013 אנס בייז'נרי אשה שאליה הגיע כדי לבצע תיקון בביתה, רצח אותה והצית את גופתה. במארס רצח אשה שעסקה בזנות וחסמה את הטלפון שלה לקבלת שיחות ממנו

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פיודור בייז'נרי בדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט המחוזי בחיפה, היום
פיודור בייז'נרי בדיון בהארכת מעצרו בבית המשפט המחוזי בחיפה, היוםצילום: רמי שלוש
נעה שפיגל
נעה שפיגל

כתב אישום הוגש היום (שני) בבית המשפט המחוזי בחיפה נגד פיודור בייז'נרי, תושב העיר שנעצר במארס. הוא מואשם בשני מעשי רצח והצתה ובמקרה אחד של אונס. כתב האישום מתייחס למקרה שבו אשה נאנסה ונשרפה בדירתה בחיפה, ב-14 ביוני 2013, ולמקרה אחר, שבו אשה נשרפה בדירתה באשדוד ב-7 במארס השנה. מעצרו של בייז'נרי הוארך עד להחלטה אחרת. סנגורו, עו"ד אלון נשר מסנגוריה ציבורית, מסר כי הוא כופר בהאשמות וכי ההגנה טרם קיבלה את חומר החקירה לידיה.

לפי כתב האישום, במקרה שאירע בחיפה לפני שלוש שנים, ביקשה האשה, ילידת 1954, שהתגוררה בשכונה שבה התגורר בייז'נרי, לבצע תיקון בדירתה וחברתה הפנתה אותה אל בייז'נרי. בהגיעו לדירתה, תקף בייז'נרי את האשה, אנס אותה וביצע בה מעשה סדום. לאחר מכן אמרה האשה לבייז'נרי כי אם יצא מהדירה, היא לא תודיע למשטרה על מעשיו. בשלב זה, על פי הפרקליטות, החליט הנאשם לרצוח את המנוחה. הוא כרך חולצה סביב צווארה והידק אותה עד שגרם למותה. לאחר הרצח, כדי להשמיד ראיות, הצית הנאשם אש במיטתה של האשה, שגרמה לכוויות בגופתה והתפשטה בדירה.

בבקשה להארכת המעצר נכתב כי הנאשם הודה ברצח הזה וכי בינו לבין הנרצחת היתה היכרות מוקדמת - הוא ביצע עבורה עבודות שיפוץ בעבר. עוד נכתב כי לפני הרצח שתה בייז'נרי בירה ו-וודקה עם חבריו. לדבריו, הוא התחיל לדבר עם המנוחה על שיפוץ, ולאחר מכן "עלה לו לראש לעשות משהו אחר" - כך לפי הבקשה. במקרה זה מואשם בייז'נרי ברצח, אונס בנסיבות מחמירות, מעשה סדום, הצתה, ניסיון להשמדת ראיה ושיבוש הליכי משפט.

המקרה השני נוגע לאזרחית אוקראינה ילידת 1972, שגרה באשדוד ועסקה בזנות. לפי כתב האישום, במחצית הראשונה של 2015 התנהל בינה לבין בייז'נרי קשר, שהנרצחת ביקשה להפסיק. היא חסמה את הטלפון שלה לקבלת שיחות והודעות מבייז'נרי, אך למרות זאת, הוא ביקש לפגוש אותה ולקיים עמה יחסי מין.

בתחילת מארס שלח בייז'נרי הודעות טקסט לאשה מטלפון של חברו. הוא הציג את עצמו כ"דימה" וביקש להיפגש עמה ולקבל ממנה שירותי מין. השניים קבעו פגישה ובייז'נרי הגיע לדירתה.

השניים קיימו יחסי מין, כשבמהלכם, לפי כתב האישום, נהג בייז'נרי באשה בכח ובאופן שהכאיב לה. בשלב מסוים, תוך קיום יחסי המין, או מיד לאחר מכן, החליט הנאשם לרצוח את המנוחה והפסיק את נשימתה. בכתב האישום צוין כי אופן הפסקת הנשימה אינו ידוע. בהמשך שילח הנאשם אש בין רגליה של המנוחה שהיתה מוטלת על מזרון מיטתה בחדר השינה, והאש התפשטה בדירה. במקרה זה מואשם בייז'נרי ברצח, הצתה, ניסיון להשמדת ראיה, שיבוש מהלכי משפט וגניבה.

לפי כתב האישום, בייז'נרי שלח שתי הודעות טקסט מהטלפון הנייד של הנרצחת אל הטלפון הנייד של חברו, בהן נכתב: "אתה שקרן... אני חיכיתי לך... ואתה לא באת", זאת כדי ליצור מצג שווא לפיו הוא כלל לא נפגש הנרצחת. בנוסף, הוא השיב הנאשם למסרון שקבלה הנרצחת מאדם אחר מהטלפון שלה כדי ליצור מצג שווא שהנרצחת היא ששלחה את ההודעה. עוד נאמר בכתב האישום כי בייז'נרי נטל מהדירה טבעת ותיק השייכים לנרצחת.

בייז'נרי הודה בחקירתו ובפני המדובב שישב עמו בתא המעצר כי קיים יחסי מין עם האשה מאשדוד, אך לא הודה ברצח. למדובב אמר בייז'נרי שהנרצחת אמרה שהיא תתקשר לאשתו ותגיד לה שהוא בוגד בה. הוא התעצבן, "דפק לה בוקס" חזק מאוד בצוואר והיא נפלה על המיטה. לאחר מכן, אמר למדובב, הוא יצא מהבית ועישן סיגריה למטה. כשחזר, ראה את הדירה בוערת. עוד סיפר הנאשם למדובב כי על השידה או מעל המיטה דלקו נרות ויש אפשרות שהמנוחה הפילה נר בנפילתה. המדובב סיפר כי בייז'נרי בכה תוך כשדיבר על האירוע והטיח את אגרופו בקיר בחוזקה.

בייז'נרי נחשד בארבעה מקרים של רצח נשים, אך המשטרה הצליחה לקשור אותו לשניים מהם. המקרה האחרון, באשדוד, הוא שגרם לפתיחה בחקירה נגד בייז'נרי ולמעצרו. נתיחת הגופה קבעה כי מדובר ברצח. הטלפון הסלולרי של ביינז'רי אוכן באזור והד-נ-א שלו אותר בזירה. בנוסף להודאתו של בייז'נרי בפני המדובב כי קיים יחסי מין עם הנרצחת והיכה אותה, זימנה המשטרה אדם המקורב אליו לעימות עמו. בהקלטה שנעשה כאשר השניים כאשר העימות הופסק והשניים נותרו לבד, נשמע בייז'נרי מאיים על מקורבו שאם ידבר הוא יפגע בו.

בדיון בהארכת מעצרו בשבוע שעבר כפר בייז'נרי באשמתו ואמר: "אני אוהב את הילדים שלי ואין לי כל אשמה. אני יודע שלא אני עשיתי את זה. אני לא רוצה לדבר. אני לא עשיתי כלום".

בשני מקרים נוספים - רצח, אונס והצתה ב-25 בספטמבר 2013 בחיפה; ורצח, אונס והצתה ב-10 בינואר 2015 בתל אביב - לא הצליחו החוקרים לגבש תשתית ראייתית לצורך הגשת כתב אישום. ברצח בחיפה, בדירה מעל הדירה שבה התגורר בייז'נרי, לא התרחשה שריפה. במקרה בתל אביב התקשתה המשטרה לייחס לבייז'נרי את הרצח משום שלא נמצאה הוכחה שהוא היה בזירה. מדובר ברצח שבוצע באמצעות חנק, לפני שהמקום הוצת.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

איור

יש ילדות שההתבגרות המינית שלהן מתחילה בגיל 6. אין הסבר לתופעה

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?