לי ירון
לי ירון

בעקבות מותה של אמה של ספיר ניסני, בפרקליטות החליטו היום (ראשון) להחזיר את התיק למשטרה להמשך חקירה. כחודשיים לאחר שעל פי החשד, ניסני שפכה על אמה שמן רותח במטרה להרוג אותה, מתה מרים ניסני מתה בבית החולים תל השומר לאחר שלקתה בזיהום.

בעקבות המוות החליטו בפרקליטות מחוז המרכז להחזיר את התיק למשטרת מרחב שרון בימים הקרובים להמשך חקירה. תיק החקירה הועבר לפרקליטות לפני כמה שבועות לעיון והחלטה. בשבוע שעבר זומנה ניסני לשימוע בגין עבירת חבלה חמורה או חבלה ברשלנות. כעת ניסני תיחקר בעבירה של המתה, אך לא ברור אם בחשד של גרימת מוות ברשלנות, הריגה או רצח.

מרים ניסני אושפזה למשך כמה שבועות במצב קשה, כשהיא מורדמת ומונשמת. ניסני נפגשה היום עם אמה, זמן קצר לפני שהלכה לעולמה. "המשטרה אפשרה היום לספיר להתייחד עם אמה לפני שנפטרה, והיא עדיין לא מעכלת את הבשורה הקשה. חשוב להדגיש שעל פי כל הראיות מדובר בתאונה טרגית ולא במעשה מכוון", מסר היום עו"ד גיא עין צבי, המייצג את ניסני מטעם הסנגוריה הציבורית.

ניסני המשיכה לטעון בחקירתה כי מדובר בתאונה וכי היא מעדה על שואב אבק רובוטי, וסיר השמן נשפך מידיה. בחודש שעבר שוחררה ניסני למעצר בית, זאת אחרי שהמשטרה לא הצליחה לגבש מספיק ראיות על מנת לבסס את החשדות.

"הסיבה שהמשטרה בכלל הגיעה לבית שלי היא כי אני אמרתי שאם יקרה משהו לאמא שלי, אני לא רוצה לחיות", אמרה ניסני בעדותה באחד הדיונים בבית המשפט. "זו היתה החלטה אימפולסיבית של רגע - אבל אני בחיים לא הייתי פוגעת באמא שלי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ