חוקר מצ"ח: חובש שנכח בזירה שוחח עם אביו של אלאור אזריה לאחר הירי והציע לו לשכור עורך דין טוב

החוקר העיד הבוקר במשפטו של החייל היורה מחברון. לדבריו, עופר אוחנה, חובש שנכח במקום, מסר בחקירתו כי ביצע אחרי האירוע שיחת ועידה עם אלאור אזריה ועם אביו

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי כהן
גילי כהן

חוקר מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת) העיד הבוקר (ראשון) בדיון במשפטו של החייל הנאשם בהריגת המחבל פצוע בחברון אלאור אזריה, ואמר כי לאחר הירי בוצעה שיחת טלפון בין עופר אוחנה, חובש שנכח באירוע ודמות מוכרת בחברון, לבין אביו של אזריה. במהלך שיחת ווטסאפ בין השניים הציע אוחנה לצ'ארלי, אביו של החייל, לקחת עורך דין טוב.

התביעה הצבאית במשפט החייל הציגה בתחילת החודש תיעוד נוסף מהאירוע בחברון, שבו נראה אוחנה מציג את הסכין בה השתמש המחבל. בהמשך ניתן לראות כי היא נבעטה לעבר גופת הדוקר, ולדברי התובע, אוחנה עשה זאת. אוחנה מסר בחקירתו כי עשה שיחת ועידה עם החייל ועם אביו. החוקר ציין כי בבדיקת המעבדה לא הצליחו להשיג את ההודעות הקוליות שנשלחו באפליקציה בין אוחנה לבין אב החייל.

החייל אלאור אזריה ואביו צ'ארלי, הבוקר בבית הדין הצבאי ביפוצילום: דודו בכר

התובע הצבאי הקריא בדיון הבוקר מתוך עדותו של חברו של אלאור אזריה לפלוגה, תומר, אשר תיאר בחקירתו כי אזריה "אמר משהו בסגנון שדקרו את חבר שלו, וניסו להרוג אותו, אז גם לו מגיע למות". הוא גם נשאל אם שמע באוזניו את אזריה אומר זאת באופן דומה למפקד הפלוגה, רס"ן תום נעמן, והשיב שכן. חוקר מצ"ח שנכח בדיון אישר כי אלו הדברים שאמר תומר בחקירתו.

לפני כשבוע וחצי העיד במשפטו של החייל מפקד הפלוגה שלו, רס"ן תום נעמן, ואמר כי לאחר הירי הוא ראה "את אלאור, עם ידיים על הנשק, הולך לכיוון מערב. ניגשתי אליו ושאלתי אותו 'למה עשית את זה?' הוא ענה לי 'המחבל הזה היה חי, הוא צריך למות'". רס"ן נעמן הוסיף כי "כעסתי עליו שהוא עשה את זה. בעצם בוצע ירי בתוך זירה שאני המפקד שלה, ללא אישורי וללא עדכוני".

לאחר עדותו של מפקד הפלוגה במסגרתה אמר כי לא היתה הצדקה מבצעית לירי שביצע פקודו, הופץ מספרו הסלולארי בקבוצות וואטסאפ של פעילי ימין וברשתות החברתיות והוא קיבל איומים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ