שלושה קטינים נעצרו בחשד להצתת מכוניות על רקע לאומני; נמנע מהם מפגש עם עו"ד

השלושה חשודים בכך שהציתו כלי רכב וריססו כתובות נאצה בכפר יפיע כנקמה על הפיגוע בשרונה. במסגרת חקירתם בשב"כ נמנע מהם מפגש עם עו"ד במשך כמה ימים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

שלושה קטינים בני 15 נעצרו ביום ראשון בחשד להצתת שני כלי רכב וריסוס כתובות נאצה על רקע לאומני בחניה בפאתי הכפר יפיע, הסמוך לנצרת, ב-10 ביוני. במסגרת החקירה נמנע מהשלושה, תושבי כרמיאל, בלפוריה ואלון מורה, מפגש עם עורך דין.

הנערים הודו בחקירתם כי ביצעו את המעשים וטענו כי רצו לנקום בעקבות הפיגוע במתחם שרונה בתל אביב, בו נרצחו ארבעה בני אדם ונפצעו שישה. בחקירתם שחזרו הקטינים את ההצתה. במהלך חקירתם בשב"כ נמנע משניים מהקטינים, החשודים בביצוע המעשה, מפגש עם עו"ד במשך שלושה ימים, ומהקטין השלישי, שחשוד רק במעורבות במעשה, נמנע מפגש כזה במשך יומיים. מעצרם של שני הקטינים הוארך עד היום (חמישי), ומעצרו של הקטין הנוסף הוארך עד מחר. בימים הקרובים תגיש הפרקליטות כתבי אישום בפרשה.

כלי הרכב שהוצתו בכפר יפיע, בתחילת יוני
כתובת "תג מחיר" בפאתי הכפר יפיע, בתחילת יוני

לפי הודעת שב"כ, מחקירת הקטינים עלה כי תכננו לאורך תקופה לבצע פשע לאומני כתגובה לפיגועים שבוצעו על ידי פלסטינים, ובעקבות הפיגוע במתחם שרונה בתחילת יוני החליטו לממש את תכניתם. עוד מסר השב"כ כי קיימים קשרים בין השלושה לבין פעילי נוער הגבעות, ובעיקר אלה השוהים במאחז "גאולת ציון" שממזרח לשילה, סמוך לכפר דומא.

לדברי עו"ד ליאור בר זוהר מארגון "חוננו" המייצג את הקטינים, הודאתם של השלושה התקבלה תחת לחץ. "כשלוקחים חשודים בני פחות מ-16 שמעולם לא היו עצורים ואין להם שום מעורבות פלילית קודמת, מונעים מהם פגישה עם עורך דין וחוקרים אותם באינטנסיביות במשך שעות, אני חושש שכמעט כל אחד היה מודה בכמעט כל דבר", אמר.

בפיגוע הירי בשרונה, שאירע גם ברחוב הארבעה הסמוך למתחם, נהרגו עידו בן ארי מרמת גן, אילנה נבעה מת"א, מיכאל פייגה ממדרשת בן גוריון ומילה מישייב מראשון לציון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ