הרב ברלנד מואשם בעבירות מין בנשים ובקטינה

לפי כתב האישום, ראש קהילת "שובו בנים" ניצל את מעמדו ואת פגישותיו האישיות עם חברות הקהילה ונשים אחרות כדי לבצע בהן מעשים מגונים שלא בהסכמה או תוך ניצול יחסי מרות

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חסידיו של ברלנד ליד בית המשפט המחוזי בלוד, השבוע
חסידיו של ברלנד ליד בית המשפט המחוזי בלוד, השבועצילום: מוטי מילרוד
ניר חסון
ניר חסון

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה הבוקר (שישי) כתב אישום נגד הרב אליעזר ברלנד, ראש קהילת "שובו בנים", בגין שורה של עבירות מין בשלוש נשים ובקטינה. ברלנד מואשם במעשים מגונים שלא בהסכמה כלפי הנשים ובמעשים מגונים תוך ניצול יחסי תלות ומרות כלפי הקטינה. מלבד זאת, מואשם ברלנד בתקיפה ובפציעה בנסיבות מחמירות. הפרקליטות מבקשת לעצור את ברלנד עד תום ההליכים.

על פי כתב האישום שהוגש לבית משפט השלום בירושלים, רבים מחסידיו של הרב ברלנד התרכזו סביב מקומות מושבו בירושלים ובביתר עילית. הוא קיבל בביתו ובמקומות אחרים את בני ובנות הקהילה וקיים עמם פגישות אישיות שנועדו למתן הדרכה רוחנית, ייעוץ או ברכה.

מכתב האישום עולה כי לעתים ניצל הנאשם את הפגישות ואת מעמדו בקרב אנשי קהילתו והפונים אליו לביצוע מעשים מיניים בנשים ובקטינות. חלקם נעשו שלא בהסכמה וחלקם - תוך ניצול יחסי תלות, מרות או חינוך. עוד נטען בכתב האישום כי לאחר שמעשיו נחשפו חלקית בקרב חברי הקהילה, הורה ברלנד לשניים מחסידיו לפגוע במי שחשף את המעשים.

על פי האישום הראשון, כשנערה בת 16 וחצי הגיעה יחד עם אביה לביתו בירושלים נוכח משבר רוחני שהיתה נתונה בו, קיבל אותה ברלנד ביחידות בחדרו. שם עטף הרב את הנערה בטליתו, נשק לה על לחייה ועל מצחה ומישש את חזה מעל לבגדיה. למחרת ביקש ברלנד כי הנערה תובא אליו שוב וכשהיא הגיעה, חזר על המעשים.

באישום השני מתואר מפגש שנערך ב-2011 בין מתלוננת, שהיתה אז כבת 20, לבין ברלנד בביתו בביתר עילית. גם את המתלוננת הזאת קיבל ברלנד לבדה בחדרו, ולפי כתב האישום, מישש את גופה ונצמד אליה. במהלך הפגישה אמר הרב ברלנד לצעירה כי הוא ייתן לה כסף לקניית מכונית כדי שתוכל לבוא אליו כל יום. הוא אף הורה לה לומר תפילה ונצמד אליה כשהיא עשתה כן.

לפי האישום השלישי, ב-2011 ביצע ברלנד מעשה מגונה במתלוננת נוספת, כבת 45, שפגש בטבריה ושביקשה להתייעץ עמו בעניין שידוכים. כשנותרו ביחידות, אמר ברלנד לאשה כי הוא יהיה אביה ובעלה ונישק אותה בפניה ובידיה.

לפי האישום הרביעי, ברלנד חיבק, מישש ונישק צעירה כבת 18 שהגיעה לפגישה יחד עם בעלה ונכנסה לפגישה עם הרב לבדה, לפי הוראתו.

לפי האישום החמישי, בעקבות המקרה עזב בעלה של המתלוננת את קהילת "שובו בנים" והחל להעלות טענות על התנהגותו של ברלנד בפני אחרים. כשטענותיו הגיעו לידיעתו של ברלנד, הורה הרב לשניים מחסידיו להרביץ לאיש ו"לשבור את עצמותיו". בעקבות הוראה זו תקפו החסידים פעמיים את המתלונן ובאחת הפעמים אף גרמו לפציעה בראשו.

בשבוע שעבר הוסגר ברלנד לישראל מדרום אפריקה לאחר שנמלט מהארץ לפני יותר משלוש שנים ועבר בין כמה ארצות. ב-2014 נעצר ברלנד בהולנד, אך הצליח להימלט משם לדרום אפריקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רחוב פינסקר
בתל אביב, גלויה
מ— 1940 לערך.
עיר שדיברה יידיש
ובעיקר ספרה
ביידיש

ספר הזיכרונות שהותיר אחריו חושף כישרון מפתיע של סופר גדול

רינאוי-זועבי

טירללת מדינה שלמה, את צריכה לענות. "צודק, אבל אני מנתקת"

סמי ברדוגו. "אין לי דמיון"

סמי ברדוגו מנוכר להומוסקסואליות, למזרחיות ולחיים עצמם

איור

יש ילדות שההתבגרות המינית שלהן מתחילה בגיל 6. אין הסבר לתופעה

ויטמינים ותוספים בחנות פארם

כן, מדובר בסוג של אובססיה. זו רשימת תוספי המזון שאני לוקחת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?