המשטרה: אין תשתית ראייתית להעמדת הרצוג לדין

הסתיימה החקירה נגד יו"ר האופוזיציה ולא נמצאו ראיות מספקות להוכיח כי ידע בוודאות על התרומה האסורה, עליה גם לא דיווח. כן נמצאה תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות על ידי בכיר במטה הבחירות שלו

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

משטרת ישראל הודיעה היום (חמישי) כי היחידה הארצית לחקירות הונאה סיימה את חקירתה בעניין יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג, וכי לא נמצאה תשתית ראייתית להעמידו לדין בחשד לקבלת תרומה אסורה שלא דווחה כדין. לפי הודעת המשטרה, התשתית הראייתית לביצוע עבירות לא גובשה מפני שלא נמצאו די ראיות לכך שהרצוג ידע על דבר קיומה של התרומה, שניתנה במסגרת הבחירות המקדימות לראשות מפלגות העבודה בשנת 2013.

עם זאת, ממצאי החקירה גיבשו תשתית ראייתית מספקת לביצוע עבירות לכאורה של רישום כוזב במסמכי תאגיד וקבלת תרומה אסורה על ידי בכיר במטה הבחירות דאז, שמעון בטאט, ולביצוע עבירה של מתן תרומה אסורה על ידי בעל חברה פרטית, איש העסקים גלעד רמות.

הרצוג בועידת מפלגת העבודה, בחודש שעברצילום: מוטי מילרוד

החקירה נפתחה בעקבות חשדות למימון קמפיין שלילי נגד שלי יחימוביץ׳ באמצעות תרומה שלא דווחה כדין, במסגרת דיווחי הבחירות ושיש בה כדי להוות תרומה אסורה. בהמשך, באישור היועץ המשפטי לממשלה, נחקר חשד למעורבותו של יו"ר האופוזיציה הרצוג. במסגרת החקירה נחקרו מעורבים שונים ובכלל זה נחקרו באזהרה גם בטאט ורמות. כמו כן המשטרה מסרה כי בוצעו חיפושים ופעולות חקירה מגוונות.

מממצאי החקירה עולה כי במסגרת הבחירות המקדימות לראשות מפלגת העבודה העביר רמות, בעליה של חברה פרטית בתחום שבעניינו התנהל הליך חקיקה, תרומה בהיקף של כ-40,000 שקלים למימון קמפיין שלילי נגד שלי יחימוביץ', אשר התמודדה מול הרצוג בבחירות. עוד עולה כי במסגרת תצהיר, עליו חתום יו"ר האופוזיציה, לא נמסר למבקר המדינה דיווח כדין על התרומה האסורה לכאורה. על פי החשד, העלאת הקמפיין ומימונו נוהלו על ידי בטאט. המשטרה הודיעה כי היא מעבירה את כלל הממצאים לעיונה והחלטתה של פרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) אשר ליוותה את החקירה.

פרקליטו של רמות, עו"ד דניאל חקלאי, מסר כי רמות הוא אזרח שומר חוק שמעודו לא עבר על החוק. "גם בפרשה זו הוא לא עבר על החוק, לא ביצע שום עבירה פלילית ולא תרם תרומה אסורה". אמר חקלאי. "העובדה שהמשטרה בחרה להדליף לתקשורת את המלצתה בלא לעדכן אותו בטרם הפרסום היא מעשה חסר הגינות שגרם לו עוגמת נפש. רמות משוכנע שלאחר בחינת הראיות יוחלט לגנוז את התיק".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ