ביטן: לא משנה מה נאמר בשיחות בין נתניהו למוזס, מעניין מה נעשה בפועל

יו"ר הקואליציה כינה את השיחות בין רה"מ למו"ל ידיעות אחרונות "שיחות סרק" והסביר: "הם אמרו אחד לשני מה שהאחר רצה לשמוע, יצאו מהחדר ועשו הפוך". לבני: נתניהו מייצג שחיתות אישית

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביטן ונתניהו בישיבת הסיעה, בנובמבר
ביטן ונתניהו בישיבת הסיעה, בנובמברצילום: אוליבייה פיטוסי
"הארץ"

יושב ראש הקואליציה דוד ביטן אמר הבוקר (שלישי) כי לא משנה מה נאמר בשיחות שקיימו ראש הממשלה נתניהו והמוציא לאור של "ידיעות אחרונות" נוני מוזס, מעניין מה נעשה בפועל. בשיחה שקיים עם אריה גולן ברשת ב' אמר ביטן כי השיחות היו "שיחות סרק".

"זה לא משנה מה נאמר בקלטת, מה שמשנה – מה בוצע בפועל", אמר ביטן. "מה שלי נראה, לאור זה שאני כל יום נחשף לארבע שורות, חמש שורות – אף אחד מהאנשים שדיברו בקלטת, לא מוזס ולא נתניהו, לא התכוון לבצע פסיק אחד ממה שנאמר שם. הם דיברו אחד לשני כל אחד מה שהוא רוצה לשמוע, בסופו של דבר יצאו מהחדר ועשו הפוך. זה אומר שלא היתה להם שום כוונה בקלטות האלה, למעט לדבר דיבורי סרק".

ביטן התייחס לחלקו של נתניהו בשיחות ואמר: "מה הוא ביקש? סיקור הוגן? זה דבר לגיטימי לבקש אותו. זה דבר ברור ואלמנטרי שכל מערכת עיתון וכל אדם, פוליטי במיוחד, רוצה סיקור הוגן, סיקור אמיתי ונכון. אם אני לא בסדר, תכתוב שאני לא בסדר".

בהתייחסו לאפשרות שההקלטות בין נתניהו למוזס יפורסמו אמר יו"ר הקואליציה: "אנחנו שומעים את זה כל יום כסדרת טלוויזיה בערוץ 2. אני בעד לפרסם את הקלטות ולא בשיטה הזאת, שמפרסמים כל יום ארבע שורות מהקלטת כמו בסדרת טלוויזיה". נתניהו התייחס אתמול בעצמו לפרסום ההקלטות, וחיקה בישיבת סיעת הליכוד את כתב ערוץ 2 גיא פלג כשאמר: "לכל קוראי התמלילים, הנה עוד תמליל בשבילכם: ביבי נקודותיים - זה לא יעזור לכם. אני מתכוון להמשיך להוביל את המדינה".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט התייחס אתמול לחקירה ואמר כי "יש חקירה שמתנהלת בעיצומה, וחשיפת ההקלטות בהחלט עלולה להביא לשיבוש". עם זאת הוא הוסיף כי ישקול לפרסמן בהמשך.

לבני: נתניהו לא רואה את הליכוד ממטר

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) אמרה הבוקר לרשת ב' כי נתניהו לא יכול להיות ראש הממשלה. "נתניהו איבד בעיניי את סמכותו הציבורית והמוסרית להיות ראש ממשלה בישראל עוד בלי קשר להחלטות של היועץ המשפטי לממשלה", אמרה. "אני לא צריכה הקלטות, מספיק לי להסתכל בפייסבוק של ראש הממשלה שמודיע אתמול שהוא הלך לבחירות בשביל עיתון, פוסט שהוא כותב למיטיבו המיליארדר שהוא אומר לו 'זה בסדר, אני לא פגעתי בעיתון שלך'".

לדברי לבני, נתניהו אינו "מייצג כרגע את דרכה של הליכוד, הוא מייצג שחיתות אישית". היא הוסיפה כי "ראש הממשלה עסוק בעצמו וחי מטובות הנאה של אנשים אחרים. אף אחד לא צריך להגן על השחיתויות האלה כי את הציבור הוא לא רואה ממטר, וגם לא את הליכוד".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

משה טוב עם אשתו רות וילדיהם. הסיפור הוסתר במשך שנים

מתחת לאף של פינושה, השגריר הישראלי הציל מאות צ'יליאנים ממוות

התינוק הרוקד של "אלי מקביל"

אנחנו נתקלים במילה הזאת כל הזמן, מעטים יודעים מה מקורה

לפי תושבים, הורים המחפשים לילדיהם עתיד טוב יותר לא רושמים אותם לבתי הספר הממלכתיים-ערביים

למעט מאוד ערבים ביפו יש תואר אקדמי. המכשולים מתחילים כבר בגן

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

ב-1 בספטמבר כבר לא אהיה מורה. שבעה רגעים מתוך המסע שלי במערכת

שער "קוסמופוליטן". הבקשה היתה "אסטרונאוטית נשית ואתלטית שצועדת על אדמת מאדים ביקום אינסופי לעבר מצלמה עם עדשה רחבה"

שער "קוסמופוליטן" עוצב באמצעות בינה מלאכותית ב–20 שניות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ