פרשת שחיתות בתעשייה האווירית: 13 חשודים נעצרו

על פי החשד, בכירים בתעשייה האווירית תפרו מכרזים עבור חברות פרטיות בתמורה לכספים שהולבנו על ידי גורם בנקאי. המשטרה: החקירה העלתה התנהלות פלילית שיטתית וחשד לשחיתות עמוקה

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
קו ייצור מטוסים בתעשייה האווירית, בשנה שעברה
קו ייצור מטוסים בתעשייה האווירית, בשנה שעברהצילום: התעשייה האווירית
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

13 חשודים נעצרו הבוקר (רביעי) בתום חקירה סמויה של יחידת להב 433 במשטרה, במסגרת פרשת שחיתות בתעשייה האווירית. בין העצורים קצין בכיר לשעבר בצה"ל שיושב בדירקטוריון התעשייה האווירית, עובדי התעשייה ועובדי חברות פרטיות המספקות שירותים לתעשייה.

ליבת החקירה, המכונה במשטרה פרשת 630, נוגעת לקשרים בין גורמים בתעשייה האווירית לבכירים בחברות חיצוניות. על פי החשד, בכירי התעשייה דאגו לתפור מכרזים עבור החברות הפרטיות בתמורה לכספי שוחד שהולבנו על ידי גורם בנקאי.

החקירה התנהלה בחודשים האחרונים בשיתוף הממונה על הביטחון במערכת הביטחון ומס הכנסה, והפכה היום לגלויה עם גל המעצרים. בין החשודים חברי ועד ודירקטוריון, מנהלים, עובדים זוטרים ומי שאמורים היו להיות שומרי הסף בתעשייה. "החקירה הסמויה בפרשה זו העלתה עד כה התנהלות פלילית שיטתית וחשד לשחיתות עמוקה לכאורה, הנהוגה בתעשייה האווירית", נמסר מהמשטרה. עוד צוין כי החשדות כוללים שוחד, מרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון, גניבה בידי עובד ציבור, מרמה והפרת אמונים.

הבוקר ערכה המשטרה חיפוש בבתיהם של חלק מהחשודים, במשרדי החברות הפרטיות וכן במשרדי התעשייה האווירית. כמה מהחשודים יובאו היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בראשון לציון. בימים הקרובים צפויים מעצרים נוספים, וגורמים במשטרה מעריכים שהחקירה עשויה להוביל גם לחקירה או לפחות לגביית עדות מהדרגים הבכירים ביותר בתעשייה.

מהתעשייה האווירית נמסר: "הבוקר נודע לחברה כי משטרת ישראל פתחה בחקירה בתעשייה האווירית. אין בידי הנהלת החברה כל פרטים נוספים בנושא. מנכ"ל החברה הנחה את כל הגורמים הרלבנטיים לשתף פעולה באופן מלא, ככל שיידרש וללא סייגים עם משטרת ישראל ולפעול על פי הנחיותיה, במטרה למצות את החקירה ואת הדין עם כל גורם שעבר עבירה".

כתבות מומלצות

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

הזמרת תמר אייזנמן
תל אביב 
תא
תא
מוסיקה
מוזיקה

"אני לא בת 21 שבאה לכבוש את התפוח הגדול. באתי לתת בו ביס"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ