יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

קצינת המשטרה שכונתה באחרונה על ידי המפכ"ל רוני אלשיך "עבריינית" הגישה היום (שלישי) תביעת דיבה נגדו. אלשיך כינה כך את הקצינה, צ', בפורום שהתקיים בחודש שעבר, לאחר שהגישה תלונה בגין הטרדה מינית נגד ראש להב 433 רוני ריטמן.

צ' הגישה באמצעות עו"ד חי בר אל תביעת לשון הרע על סך 138 אלף שקלים בבית משפט השלום בתל אביב. בכתב התביעה נכתב כי "ידוע לאלשיך היטב שהתובעת לא הואשמה מעולם בפלילים, בוודאי שלא הורשעה מעולם בפלילים ואין מאחורי תיאורה כ'עבריינית' דבר מלבד הוצאת דיבה". לטענת בא כוחה של צ' וכפי שצוין בהמשך כתב התביעה, "ברור כי אין מדובר ב'פליטת פה' של אלשיך או באמירה בתום לב, אלא בפגיעה מכוונות ומתמשכת בתובעת, מתוך כוונה לבזותה ולהשפילה".

בחודש שעבר הגיע אלשיך לפורום אליו הוזמן מראש, והתבקש להתייחס לכמה נושאים העומדים על סדר היום. כשנשאל על החזרת ניצב ריטמן לתפקידו, צעד שבעקבותיו נמתחה על אלשיך ביקורת חריפה, טען המפכ"ל כי צ' היא "עבריינית". לאחר הפרסום ב"הארץ" ביקשה צ' מאלשיך להתנצל בפומבי על הדברים ולחזור בו מהאמירה הקשה, וזה סירב.

"הדברים משוללי יסוד, מלעיזים ומכפישים. הדברים חמורים שבעתיים כאשר מדובר באמירות של מפכ"ל המשטרה הממונה על אכיפת החוק בישראל", נכתב בכתב התביעה, "כאשר מפכ״ל משטרה מכנה אדם 'עבריין', יש לכך משמעות מיוחדת. אין מדובר באדם מן הרחוב, הדיוט אשר דבריו נלקחים ונשמעים בזהירות הראויה, אלא במי שמופקד על משטרת ישראל, שתפקידה ללכוד עבריינים אשר ביצעו פשעים ולהביאם לדין. כאשר מדובר בנפגעת עבירות מין לאמירותיו של המפכ"ל חומרה יתרה עוד יותר. המפכ"ל מרשה לעצמו להתבטא בצורה קשה ושקרית כלפי קורבן עבירות מין, כאשר בפועל תפקידו להגן על קורבנות עבירות מין ולגנות עברייני מין ולא לרדוף קורבנות עבירה, להשפילן ולבזותן. אמירתו של אלשיך גורמת לפגיעה בעבודתה של התובעת במשטרה ואף תפגע באפשרותה של למצוא עבודה גם מחוץ למשטרה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

ח"כ רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה, היום

חדשות היום, 22 במאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"