יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

יום לאחר שקצינת המשטרה צ' הגישה תביעת דיבה נגד מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך שכינה אותה "עבריינית", הודיעה היום (רביעי) המשטרה שהקצינה תועמד לדין משמעתי.

המפכ"ל אלשיך לא הכחיש כי כינה את צ' עבריינית בפורום שבו נאם, אולם בסמיכות מפתיעה להגשת התביעה מצדה, הורה היום לדוברת המשטרה, ניצב משנה מירב לפידות, להודיע על העמדתם לדין משמעתי של הקצינה ומפקדה, תת-ניצב גיא ניר, על התעמרות בפקודים. אם צ' תורשע בבית הדין המשמעתי, הדבר יכול לשמש להגנתו של אלשיך בבית המשפט.

בדצמבר 2015 המליצה ועדת בדיקה, שבחנה את התנהלותם של צ' וניר באגף החקירות והמודיעין של המשטרה, להעמידם לדין בשל היד הקשה והזלזול שבהם נהגו לכאורה כלפי פקודיהם. במקביל לעבודתה של ועדת הבדיקה, שנמשכה כמה שבועות, הגישה צ' תלונה שלפיה מפקד להב 433 רוני ריטמן ניסה בעבר, כחמש שנים לפני כן, לכפות עליה מגע מיני.

ריטמן, שנחקר בנובמבר, טען כי הקצינה נוקמת בו על רקע הבדיקה שמתנהלת בעניינה. בסוף דצמבר 2015 הודיע אלשיך לריטמן כי הוא יישאר בתפקידו - זאת לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה דאז, יהודה וינשטיין, החליט שלא להגיש נגדו כתב אישום משום שנסיבות המקרה, לדבריו, "אינן מתאימות לניהול הליך פלילי" ומשום שיש "בעיות מסוימות במסכת הראייתית". במח"ש נתפסה עדותה של צ' נגד ריטמן כאמינה.

במאי האחרון עתרה צ' לבג"ץ בדרישה לפטר את ריטמן, וההליך שמתנהל בבג"ץ הוא בין הסיבות לכך שהיא טרם הועמדה לדין משמעתי, למרות ההמלצה. במשטרה רצו לחכות עד להכרעת בג"ץ בשל הקשר שישנו, לטענת ריטמן, בין ההליך שמתנהל בעניינה לבין תלונתה נגדו. אך כעת החליט אלשיך לקדם את התהליך. לפי הודעת המשטרה, בשבוע שעבר קיימה מחלקת משאבי אנוש שימוע לניר בעוד צ' ויתרה על זכותה לשימוע. בתום השימוע הוחלט להעמיד את שניהם לדין משמעתי.

עו"ד חי בר אל, המייצג את צ', מסר בתגובה: "הצביעות של פיקוד המשטרה זועקת לשמיים. במשך שנה יש טיוטת כתב אישום עם האשמות מופרכות ואזוטריות ששוכבת במשטרה ולא מוגש ואנחנו ממש סקרנים לראות את המשטרה מתבזה ומגישה אותו. והנה, יום אחרי שקיבלו תביעת דיבה הם מחליטים להגיש אותו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לואיס המילטון

מרצדס ייצרה מכונית ש"קופצת כמו קנגורו". גם המילטון סובל

מדפי ממתקים בסופר

כיף כף מטורקיה ופתי בר מפולין: החברות שמוכרות כחול לבן מחו"ל

עטיפת הספר. העיר שהיתה אמורה להיות ייחודית במינה

לרגע היה נדמה שערד יכלה להיות עיר אחרת לגמרי

BW אמזון רחפנים 256

החבילה מתעכבת: למה הרחפנים של אמזון עוד לא סיפקו את הסחורה

קראק פאי הקלאסי של גוז' ודניאל

משחקים עם קראק פאי: ארבעה מתכונים לעוגה הממכרת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"