בת 16 הואשמה באונס בת 13 לאחר שאילצה אותה לקיים יחסי מין עם גבר תמורת כסף

בכתב האישום נגד הנערה, תושבת אשקלון, מתוארת מסכת התעללות פיזית ונפשית, סחיטה ואיומים שביצעה בבת ה-13. הגבר בן ה-31 שקיים יחסי מין עם הקטינה מואשם גם הוא באונס

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

כתב אישום בגין אונס הוגש היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד נערה בת 16 מאשקלון לאחר שאילצה קטינה בת 13 לקיים יחסי מין עם גבר מבוגר בתמורה לכסף אותו גרפה לכיסה. כתב אישום הוגש גם נגד הגבר, איבראהים אידריס, אזרח סודאן בן 31, בגין אונס הקטינה. כתבי אישום נוספים יוגשו בהמשך.

על פי כתבי האישום, בתחילת חודש יוני נסעו הנאשמת ח' יחד עם הקטינה ושתי חברותיה לדירתו של אידריס באשקלון. הנאשמת ח' איימה על הקטינה כי אם לא תתן לה 300 שקלים תוך עשר דקות, תבקש מאידריס לקיים איתה יחסי מין. בשל חששה של הקטינה מח', היא עלתה לדירתם של אידריס וחבריו והציעה להם "לעשות דברים", לשון כתב האישום, בתמורה לתשלום הכסף. השלושה סירבו תחילה להצעתה והקטינה עזבה את הדירה. לאחר דקות ספורות העלתה את ההצעה שוב ואידריס הסכים.

בשלב זה המתינה הקטינה, יחד עם ח' ושתי חברותיה, מחוץ לדירתו של אידריס, כאשר הן מכות את הקטינה, מושכות בשערה, מטיחות את ראשה ברצפה וח' בעטה בראשה. כאשר הנאשם ירד מדירתו, ח' שאלה "האם הוא רוצה זיון?", אידריס השיב בחיוב והלך יחד עם הקטינה לפרדס סמוך, שם קיים עם הקטינה יחסי מין.

בזמן שאידריס היה עם הקטינה בפרדס, כך לפי כתב האישום, הציעה ח' גם לשני חבריו של הנאשם לקיים יחסי מין עם הקטינה אולם היא דחתה את הצעתם מכיוון שברשותם היו מאה שקלים בלבד. בתמורה לקיום יחסי המין, קיבלה ח' מאידריס 200 שקלים, כאשר חצי מהסכום העבירה לקטינה. כתב האישום מייחס לח' עבירות של אינוס באמצעות אחר, סחיטה באיומים וסחיטה בכוח, הבאת אדם לידי מעשה זנות בנסיבות מחמירות תוך ניצול קטינים לזנות, התעללות ותקיפת קטין.

הקשר בין ח' לקטינה החל במארס השנה, כאשר יחסיהן הושתתו על כך שהמתלוננת חששה מפני הנאשמת וסרה למרותה. כתב האישום שהוגש נגד ח' מתאר מסכת של התעללות חמורה, גופנית ונפשית מצד ח' כלפי הקטינה, לרבות צירוף קטינים נוספים למסכת ההתעללות.

כעולה מכתב האישום, החל מחודש מאי 2017 דרשה ח' מהקטינה לתת לה כסף תוך שהיא מאיימת עליה. בכמה מקרים אף איימה כי אם לא תתן לה כסף, תניח מטען חבלה מתחת לרכבה של אמה, תשרוף את ביתה ותדקור אותה ואת אחיה. ח' אף תקפה את הקטינה פעמים רבות, יחד עם קטינים אחרים, בכדי לגרום לה להעביר לה את סכומי הכסף המבוקשים. כתוצאה מכך, הקטינה העבירה לח' מדי יום או בתדירות דומה, סכומים הנעים בין 100 ל-150 שקל.

באחד המקרים המתוארים בכתב האישום, נתנה הקטינה כסף לח' כפי שביקשה, וזו איימה כי תכה אותה כיוון שאיחרה בתשלום. שתי חברות של ח' שהיו עמה, בנות 13 וחצי ו-14 וחצי, הכו את הקטינה. כמה ימים לאחר מכן, מתואר אירוע נוסף בחוף הים באשקלון בו הנאשמת ושתי חברותיה הכו את הקטינה והורו לה לעבור בבתים הסמוכים ולבקש מהם כסף. הקטינה עשתה זאת, וכעבור זמן קצר שבה לחוף כשבידה 100 שקלים אותם העבירה לנאשמת.

במקרים נוספים היו מעורבים עוד כמה קטינים שטרם מלאו להם 13 שנים, אשר הכו את הקטינה קשות בהוראתה של ח'. במקרה נוסף הציתה ח' את שערה של הקטינה, כיבתה סיגריות בוערות על פניה וניסתה לחנוק אותה.

עורכת הדין של משפחת הקטינה הילה יחזקאל אמרה כי "מדובר במקרה חמור מאוד של תקיפה קשה של קטינה בת 13. יש חשיבות עליונה למקרה הזה מבחינה ערכית וחברתית. כהורים יש חשיבות שהתיק הזה ימוצה. נלווה את הקטינה הנפגעת ונמצה את זכויותיה מול מערכת החוק". יחזקאל הוסיפה כי מצבה של הקטינה בכי רע וכך גם מצבם של הוריה. "היא עברה אלימות מינית נפשית קשה, והמטרה העיקרית לפנינו היא לסייע לה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ