העבריין שנרצח באשקלון הוא טל קורקוס, עד מדינה לשעבר שנפלט מהתוכנית להגנת עדים

קורקוס שימש יד ימינו של העבריין יניב זגורי ולאחר מכן העיד נגדו במשפט, גרושתו דבורה הירש נרצחה בשנה שעברה לעיניי ילדיה בבאר שבע

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המכונית המפוצצת של עד המדינה לשעבר טל קורקוס, באשקלון
המכונית המפוצצת של עד המדינה לשעבר טל קורקוס, באשקלוןצילום: דוברות המשטרה
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

העבריין שנרצח שלשום (שלישי) בפיצוץ מכוניתו באשקלון הוא עד המדינה לשעבר טל קורקוס, ששימש יד ימינו של העבריין יניב זגורי ולאחר מכן העיד נגד זגורי בבית המשפט. גרושתו של קורקוס נרצחה בשנה שעברה לעיני ילדיה בבאר שבע. השניים השתתפו בתוכנית להגנת עדים וחיו במשך כמה שנים בחו"ל, אך נפלטו ממנה ושבו להתגורר בישראל.

קורקוס ב-2009צילום: באדיבות "עובדה"

קורקוס נרצח בפיצוץ במכוניתו בשדרות דרום אפריקה באשקלון ביום שלישי לפנות בוקר ומותו נקבע במקום. זהו המקרה השני בשבועיים האחרונים שבו נרצח עבריין שנמצא במעקב של המשטרה. צו איסור פירסום הוטל על פרטי החקירה. זגורי, הדרוש לחקירה בעקבות רצח גרושתו של קורקוס, עזב את ישראל ככל הנראה באפריל אשתקד ולא שב מאז.

מאז רציחתה של גרושתו, דבורה הירש, השתחרר קורקוס ממאסר שריצה בגין איומים על חייה, והמשטרה הגדירה אותו כ"יעד מאוים". לפני כמה חודשים התפרסם סרטון וידאו קצר, שבו אלמוני יורה באקדח בתמונתו. קרובי משפחה של הירש סיפרו בעבר כי השניים עזבו את התוכנית להגנת עדים מפני שלא התסגלו אליה.

בינואר 2010, נגזרו על זגורי, עבריין שפעל בנגב, שבע שנות מאסר לאחר שהורשע בהנחת רימון בפתח ביתו של קצין המודיעין בכלא אוהלי קידר ובקשירת קשר לביצוע פשע, עבירות נשק וסחיטה באיומים. במהלך המשפט, קורקוס, שהיה יד ימינו של זגורי במשך שנים, גויס על-ידי המשטרה להיות עד מדינה. הפרקליטות דרשה בכתב האישום להרשיע את זגורי גם בעמידה בראש ארגון פשע, אולם זגורי זוכה מסעיף זה מחמת הספק.

בבלוג שפרסם קורקוס בשנת 2008, הוא סיפר על חייו בעולם הפשע, על הפיכתו לעד מדינה ועל יחסיו המעורערים עם העבריין הבכיר שנגדו העיד. "מצד אחד כל חיי רציתי להיות בעולם הזה, וידעתי שאם אחליט לחצות קווים אדומים ולשתף פעולה עם המשטרה כדי להציל את חיי אשתי והילדים לא אוכל עוד לעולם לחזור לעולם הזה. המחשבה שאשתי וילדיי ייפגעו גורמת לי להיגעל מעולם הפשע שכל כך נמשכתי אליו", כתב, והוסיף כי היחסים עם זגורי הידרדרו כיוון שהאחרון חשד שהוא חבר לארגון פשיעה יריב. "הבנתי שהוא שילם כסף לאנשים כדי שיפגעו באשתי ובילדים שלי בזמן שאני בבית סוהר", הוסיף.

לאחר שנפלטו מהתוכנית להגנת עדים ושבו להתגורר בבאר שבע התגלעו סכסוכים בין בני הזוג. קורקוס איים על חיי אשתו, וריצה עונשי מאסר בגין האיומים, והשניים התגרשו.

במארס אשתקד נרצחה הירש (לשעבר קורקוס) כאשר היתה ברכבה עם ילדיה, מחוץ לביתה שבבאר שבע. המשטרה, עצרה שישה חשודים במעשה - כמה מהם, כמו משה רובין ואמיר בן שימול, נחשבים למקורבים לזגורי - אך לא הוגשו כתבי אישום. זגורי עזב את ישראל ככל הנראה כחודש לאחר הרצח וטרם שב. לדברי עורך דינו, אורי בן-נתן, זגורי "נטוע בעסקיו". בעבר טען בן נתן כי זגורי יצא "למעין טיול כזה" וכי הוא רוצה לחזור.

אתמול פורסם באתר וואלה! כי בנובמבר אשתקד ביקש קורקוס להעביר משפט שהתנהל נגדו בגין האיומים מבית משפט השלום בבאר שבע לבית המשפט בתל-אביב וזאת מפני שלטענתו הגעתו לבאר שבע מציבה אותו בסיכון גבוה. במשטרה התנגדו לבקשת קורקוס וטענו כי במחוז הדרום הם יוכלו להגן עליו טוב יותר. השופט מני מזוז דחה את בקשתו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ