דרמה בחקירת ראש הממשלה |

משמעות ההסכם עם הרו כמעט בלתי הפיכה: נתניהו יועמד לדין

הרו צפוי לעבות את שני התיקים נגד רה"מ, להוביל את החקירה ליבשת רחוקה, לגרום לדמות מפתח אחת לפחות להיות חשודה בפלילים ואולי לחרוץ את דינו של נוני מוזס. וזו כנראה לא תהיה התפנית האחרונה במעגל הפנימי של נתניהו

גידי וייץ
גידי וייץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ארי הרו במסדרונות יחידת 433, אשתקד
ארי הרו במסדרונות יחידת 433, אשתקדצילום: אילן אסייג
גידי וייץ
גידי וייץ

יש משמעות אחת כמעט בלתי הפיכה לחתימת הסכם עד המדינה עם ארי הרו - יוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

אם בצמרת המשטרה והפרקליטות היו סבורים שההסכם עם ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה לא יניב מידע משמעותי שיחזק ואולי ישלים את מסכת הראיות בשני התיקים בהם חשוד נתניהו, הסכם כזה לא היה נחתם.

אין טעם לשלם בהקלות ובהנחות לחשוד במצב משפטי אנוש כמו הרו, אם מנגד לא ניתנת תמורה ממשית ללקוחות של מערכת אכיפת החוק: לנו, לציבור. העובדה שהרו ירצה עבודות שירות ולא יישלח למאסר מאחורי סורג ובריח למרות הראיות החזקות נגדו היא אינדיקציה לאיכות המידע שהוא מוסר. מיקי גנור, עד המדינה בפרשת הצוללות, יכול רק להתקנא. זה לא סוף פסוק אמנם, אך הכיוון הוא ברור ומובהק.

בסוף השבוע החליטו בפרקליטות להוציא צו איסור פרסום על הפרטים שמסר הרו בחקירותיו. הוצאת הצווים הפכה למגפה: גם פרשות בזק והצוללות חוסות תחת מסך סמיך של ערפל. ספק אם יש צורך ממשי במדיניות השוּשוּ הלא מאופקת, שעומדת בסתירה לעמדה שהביע היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בחודשיו הראשונים בתפקיד, כאשר הבריק וכינה את הצווים האלה "צווי עידוד פרסום".

תחת המגבלות ניתן להעריך כי הרו יעבה את שני התיקים נגד נתניהו, אולי יחרוץ את דינו של מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס, יוביל את התיקים ליבשת רחוקה ויגרום ככל הנראה לפחות לדמות מפתח אחת לקבל בפרשה הזו מעמד של חשוד בפלילים. אין לצפות אם כך שההכרעות בעניין נתניהו יינתנו לפני החגים.

העדות של הרו אמורה להוביל למסירת גרסאות של אנשים שחיים כאן ומעבר לים. היא תחייב כמובן חקירות נוספות של נתניהו שלמרבה הפלא לא נחקר מאז חודש מארס, למרות שהראיות שנאספו בשני התיקים התחזקו וחייבו את תגובתו המיידית. האפשרות שהרו יהפוך לעד מדינה עלתה כבר לפני שנה.

כשצווי איסור הפרסום יפקעו יהיה אולי אפשר לספר על הדיאלוג המעניין שהתפתח בינו ובין באי כוחו לבין נציגי המשטרה והפרקליטות על האופן שבו התגלגלו הקלטות הנפץ שבין נתניהו למוזס ועל הנסיבות שהובילו את איש האמון שבגיל 34 כבר שימש בתפקיד מפתח במשרד ראש הממשלה, לחצות את הקווים. זו ככל הנראה לא תהיה התפנית הדרמטית האחרונה בפרשות נתניהו. כשאנשי המעגל הפנימי המסובך רואים את האימפריה נסדקת ואת המנהיג צולל, הם בדרך כלל פונים לחשוב על חשבון הרווח האישי והמיידי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ