רויטל חובל
רויטל חובל

משרד המשפטים הבהיר היום (שני) כי לא קיימת מניעה ששר העבודה והרווחה חיים כץ, החשוד בפלילים, ימשיך במינוי שופטים בבתי הדין לעבודה. זאת, בתגובה לפרסום ב"הארץ". במכתב שנשלח ממחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים לתנועה לטוהר המידות נכתב כי "בעניינו של השר כץ אמנם מתקיימת חקירה פלילית, אך בשלב זה טרם התקבלה החלטה בשאלת הגשת כתב אישום. בהתחשב בפסיקה ובמכלול נסיבות העניין, עמדתנו היא כי לא מתקיימת מניעה משפטית להמשך כהונתו של השר כץ בוועדה לבחירת שופטים ולמינוי נציגי ציבור לבית הדין לעבודה".

בחודש שעבר המליצה המשטרה להגיש כתב אישום נגד כץ בגין עבירות של קבלת דבר במרמה, מרמה והפרת אמונים וסחיטה באיומים. במקביל מתנהל נגדו תיק שני שעבר לבחינת הפרקליטות בגין חקירה שהתנהלה ברשות ניירות ערך.

עם זאת, מבדיקת "הארץ" עולה כי כץ לא נכח בישיבה האחרונה לבחירת שופטים לבתי הדין לעבודה שהתקיימה בחודש שעבר, במסגרתה נבחרה השופטת ורדה וירט ליבנה לנשיאות בית הדין הארצי. בנוסף, לפני כשבועיים הודיעה שרת המשפטים איילת שקד על מינויים רבים של נציגי ציבור בבית הדין לעבודה, שבאופן חריג לא חתומים בידי השר כץ. מלשכת השר לא נמסרה תגובה.

הסמכות למינוי שופטים עברה לכץ לפי החלטת ממשלה מיולי 2016, עם העברת תחום התעסוקה ממשרד הכלכלה למשרד הרווחה. העברת הסמכות התבצעה חודשיים לאחר שכץ נחקר לראשונה באזהרה ברשות לניירות ערך, בחשד לשימוש במידע פנים. בהמשך התרחבו החשדות נגדו גם לקבלת שוחד והפרת אמונים, וביולי האחרון הועבר התיק לפרקליטות. באופן חריג, עם תום החקירה לא פרסמה הרשות חוות דעת בעניין ההמלצה להעמיד לדין את השר.

באותה תקופה דווח שנגד כץ מתנהלת חקירה נוספת בלהב 433, בהקשר לפרשת השחיתות בתעשייה האווירית, שבה חשוד גם בנו. עד מינויו לשר היה כץ יושב ראש ועד העובדים של התעשייה האווירית, ולפי החשד, הוא ניצל את מעמדו בחברה כדי לסחוט את עובדיה ולאלץ אותם להתפקד לליכוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

Myvatn, Iceland

הרוחות כמעט העיפו אותנו, הנוף פיצה על הכל: טיול בצפון איסלנד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ