תיק 4000: הסתיימו חקירות נתניהו, רעייתו שרה ובנו יאיר

שרה נתניהו נחקרה במשרדי להב 433 ויאיר נתניהו נחקר במשרדי רשות לניירות ערך. המשטרה היתה צפויה להציג בפני בני המשפחה הקלטות ומסרונים המגבים את טענותיו של איש סודם לשעבר

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
 החוקרים מגיעים הבוקר למעון רה"מ בירושלים
החוקרים מגיעים הבוקר למעון רה"מ בירושלים צילום: אמיל סלמן
רויטל חובל
רויטל חובל

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נחקרו היום (שני) במקביל בפרשת 4000. לראשונה נשאלו בני הזוג על המידע שמסר נגדם עד המדינה ניר חפץ, איש סודם לשעבר. בנם יאיר נחקר אף הוא באזהרה. חקירת בני הזוג עסקה בחשדות העומדים נגדם בגין קבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים, וייתכן שגם בחשד לשיבוש הליכי חקירה. לאחר שהסתיימה, התייחס נתניהו לחקירתו בחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "לא יהיה כלום - כי לא היה כלום". הוא הוסיף: "אני אחגוג את החג הזה בשמחה גדולה, בביטחון גדול, עם הרבה חרוסת ואפס מרור".

ראש הממשלה נחקר במעונו, רעייתו במשרדי להב 433 בלוד ובנו במשרדי הרשות לניירות ערך בתל אביב. במקביל, נחקרו גם בני הזוג שאול ואיריס אלוביץ' במשרדי להב 433. בניגוד לחקירות הקודמות של ראש הממשלה, הפעם חקירתו לא הוגבלה בזמן. בד בבד, העיד מנהל לשכת נתניהו לשעבר, דוד שרן.

חוקרי המשטרה והרשות לניירות ערך צפויים היו להטיח בבני משפחת נתניהו את גרסת ניר חפץ, והראיות המגבות אותה (הקלטות, מסרונים, איכוני סלולר), להוראות שקיבל לצורך קידום עסקת בזק וההטבות הרגולטוריות שניתנו לשאול אלוביץ', וכן לפגישות שנשלח חפץ לקיים עם מנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר. לפי עדותו של פילבר, שחתם אף הוא על הסכם עד מדינה, חפץ היה שליח המסרים מטעם נתניהו בעניין בזק. חפץ ופילבר, לפי העדות, נפגשו בעניין פעמים רבות.

חפץ היה גם איש הקשר של משפחת נתניהו מול שאול ואיריס אלוביץ' בכל הנוגע לסיקור באתר וואלה, ובני הזוג נתניהו היו צפויים להישאל גם על זאת. לפי חפץ, בני הזוג נתניהו היו מודעים לעסקה שנרקמה עם בני הזוג אלוביץ', גם אם לא הוצגה ככזו באופן מפורש - כיחסי תן וקח ביניהם. גם הבן יאיר צפוי היה להיחקר בעניין, שכן לפי מידע שמסר ניר חפץ - גם הוא הורה לו לפעול לשינוי הסיקור באתר, תוך שהוא מודע להטבות שנתן אביו לבזק.

הפוסט של נתניהו

סוגיה נוספת שצפויה היתה לעלות בחקירת בני הזוג נתניהו היא הפגישה בין חפץ לאלוביץ' שבה על פי החשד פעלו לשיבוש חקירת המשטרה, והגורמים שהניעו אותה. בין היתר הם צפויים היו להישאל אם שלחו את חפץ להיפגש עם בני הזוג אלוביץ' בדצמבר 2016 ולבקש מהם למחוק תיעוד ממכשירי הסלולר שלהם, זאת בצל דיווחים באותם ימים על בדיקה מסתורית נגד נתניהו (לימים התבררה הבדיקה כחקירת 2000 העוסקת בקשר עם נוני מוזס, ר"ח). בעקבות הפגישה עם חפץ, נפגש שאול אלוביץ' עם מנכ"ל וואלה אילן ישועה וביקש גם ממנו לעשות כן, כהיערכות לאפשרות שתיפתח חקירה.

ישועה לא עשה כבקשת אלוביץ' והחל לגבות ולתעד את הדרישות לשינוי הסיקור, שהוצגו על ידי בני הזוג אלוביץ' כמשמעותיות וקריטיות לגורלה של חברת בזק. לעתים פנו בני הזוג אלוביץ' להנהלת וואלה כמה פעמים ביום. איריס אלוביץ' היתה אחראית ליחסי הציבור של שרה נתניהו. בעלה התמקד בראש הממשלה. בתוך כך, הולכת וגוברת ההערכה של גורמים המעורבים בחקירה כי תיק 4000 עשוי לחזק את תיק 2000, בכל הקשור לחשיבות שראש הממשלה מעניק להטיית הסיקור התקשורתי ומה שהוא מוכן לעשות עבורו.

לפי גרסתם של ראש הממשלה נתניהו ושאול אלוביץ', אין כל קשר בין הפעולות של נתניהו בעניין בזק לבין פעילות מערכת וואלה.

ראש הממשלה נתניהו ואשתו שרה בפתיחת חדר מיון ממוגן בית חולים ברזילי, בחודש שעברצילום: אילן אסייג

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ