בית משפט השלום באשקלון אישר אתמול (שלישי) את בקשת המשטרה לשלוח לנתיחה את גופתו של התינוק בן החודש, אשר טבע אתמול במלון מי עמי באשדוד. השופטים הורו לעכב את ביצוע הנתיחה עד להגשת ערעור של משפחת התינוק, שמתנגדת לביצוע נתיחה מטעמים דתיים. הוריו של התינוק נעצרו.

כ-200 חרדים הפגינו אתמול בכמה מוקדים בירושלים נגד ההחלטה לנתח את גופת התינוק, בהם צומת כיכר השבת, צומת הרחובות יחזקאל ושמואל הנביא וצומת הרחובות בר אילן ושמואל הנביא. במוקדי ההפגנות הוצבו כוחות משטרה גדולים מלווים בפרשים, והתפתחו עימותים בינם לבין המפגינים. המפגינים התעמתו גם עם נהגים שהגיעו לצומת, וכן עם עוברים ושבים. בתיעוד מהמקום ניתן לראות נהג אוטובוס יוצא מרכבו וצועק לעבר המפגינים כשהוא אוחז בנשק אוטומטי.

המשטרה עצרה לפחות חמישה מפגינים, ועל פי עדי ראייה בין העצורים היה גם ילד כבן 10. "מספר שוטרים תפסו את הילד והכניסו אותו לניידת כשהוא ממרר בבכי", סיפר אדם שנכח במקום. מהמשטרה נמסר כי "כמה עשרות חרדים קיצוניים מפרים את הסדר וחוסמים את כיכר השבת על רקע חקירת משטרה בשל מותו של פעוט בדרום הארץ. שוטרי משטרת ישראל שערוכים במקום, פועלים בנחישות להכוונת התנועה, והשבת הסדר הציבורי על כנו".

מפגינים בכביש בר אילן בירושלים, בצהריים

על פי בית המלון ומגן דוד אדום, התינוק טבע בג'קוזי שהיה בחדר ההורים. אמו של התינוק, תושבת אזור ירושלים, עוכבה לחקירה. מקור שהיה מעורב בטיפול בתינוק סיפר כי הוריו אמרו שאיבד את ההכרה לאחר שבלע מים בזמן שקילחו אותו.

"הם לקחו שלושה חדרים, האמא והבת והבן, היא בחרה לקחת את החדר עם הג'קוזי", סיפר אתמול בעל המלון. "פתאום אני רואה שמגיעים מארגון 'איחוד הצלה' ואז התחילו לבוא ניידות של טיפול נמרץ, אמבולנסים, משטרה. אני ניסיתי להיכנס לחדר. ראיתי שניסו לעשות החייאה לתינוק, ואחרי רבע שעה־20 דקות פינו אותו לבית חולים".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ