ראש מועצת נאות חובב לשעבר, אנדריי אוזן, חשוד בקבלת שוחד מקבלן

בית המשפט האריך עד יום חמישי את מעצרו של אוזן ושל הקבלן יוסף אלקרנאוי. על פי החשד, אלקרנאוי שיחד את אוזן כדי לזכות במכרז לבניית בניין המועצה ומרכז המבקרים

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום בבאר שבע האריך היום (שני) עד יום חמישי את מעצרם של אנדריי אוזן, לשעבר ראש המועצה התעשייתית נאות חובב, ואת מעצר הקבלן יוסף אלקרנאוי. על פי המשטרה, אוזן חשוד בקבלת שוחד מאלקרנאוי, שזכה במכרז לבניית מרכז מבקרים ובניין המועצה.

סנגורו של אלקרנאוי, עו"ד גדעון פנר, ציין כי לפני שנה וחצי, על רקע מחלוקת שהתפתחה בנושא, החליט הקבלן להפסיק את עבודתו במקום. "הוא לא ראה עין בעין את הפרויקט עם הפיקוח במקום", הסביר פנר בדיון. עוד הוסיף פנר כי המועצה חילטה שני מיליון שקל לאלקרנאוי בעקבות הסכסוך ביניהם. לטענת פנר, עובדה זו מפריחה את הטענה שלפיה התקיימו יחסי שוחד בין אוזן לאלקרנאוי. פנר אף הוסיף כי הם עומלים בימים אלו על תביעה כספית נגד המועצה. עם זאת, בכיר במועצה אמר היום ל"הארץ" כי מי שחילט את הכסף היה ראש המועצה החדש, גדי אלפסי, ולא אוזן.

נציג המשטרה בדיון, רב-פקד רגב קדם אמר כי העובדה שאלקרנאוי עזב את הפרויקט לפני כשנה וחצי ידועה להם, אך ציין כי המשטרה מעוניינת לבדוק את נסיבות עזיבתו. "יש הרבה דברים נוספים שאנחנו רוצים לשאול על אופן העזיבה. לטעמנו המשיב עזב מסיבות מסוימות שלא אוכל להשיב", אמר קדם.

השופט איתי ברסלר-גונן ציין בהחלטתו כי "יש בתיק חשד סביר למתן השוחד האמור וליחסים של תן וקח בין אלקרנאוי לאוזן". השופט הוסיף כי בתיק החקירה יש מסמך שמבסס את החשד נגד השניים, שסותר את הגרסה שמסר אלקרנאוי בחקירותיו.

דו"ח מבקר המדינה שעסק בבניית מרכז המבקרים ובניית המועצה, מצא כשלים רבים בהליך בנייתו. הסכום הראשוני שאושר לפרויקט היה כ-24 מיליון שקלים, ועלה בהמשך ל-82 מיליון. בניית המבנה לוותה בליקויים רבים ובחששות שהליך המכרז זוהם. בנוסף נמצאו גם כשלים בטיחותיים במבנה. בין יולי 2014 ועד ינואר 2017 ערכה המועצה 77 בדיקות לבחינת חוזק הבטון, וב-22 מהן נמצא כי המבנה אינו עומד בחוזק הנדרש.

אוזן, פעיל בולט של הליכוד במרחב הדרום, סיים את תפקידו במועצה ביוני אשתקד, חודשיים לאחר מכן מונה לתפקיד בכיר במשרד התרבות והספורט והוא מכהן כיו"ר המועצה הלאומית לספורט. אוזן, קרוב משפחתו של השר לשעבר סילבן שלום, מונה לתפקידו כראש מועצה בשנת 2010 וכיהן בתפקידו מזה 7 שנים. לפני כן הוא כיהן כסגן ראש עיריית באר שבע, מטעם מפלגת הליכוד, למשך שנים רבות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ