אם התינוק בן החודש שטבע למוות באשדוד לא כשירה לעמוד לדין

בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרה של האם בשישה ימים. אם יוגש נגדה כתב אישום, תעבור בדיקה פסיכיאטרית נוספת. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

אמו של התינוק בן החודש שטבע למוות בשבוע שעבר באשדוד לא כשירה לעמוד לדין ולא אחראית על מעשיה, כך קבעה הבוקר (חמישי) בדיקה פסיכיאטרית ראשונית מטעם בית המשפט. במקביל, בית משפט השלום באשקלון האריך את מעצרה בשישה ימים. אם יוגש נגדה כתב אישום, תעבור האם בדיקה פסיכיאטרית נוספת. צו איסור פרסום הוטל על יתר פרטי החקירה.

בשבוע שעבר אישר בג"ץ לנתח את גופת התינוק חרף התנגדות המשפחה מטעמים דתיים. בעקבות כך, הפגינו מאות חרדים בירושלים והתפתחו עימותים בינם לבין כוחות משטרה שהיו במקום.

ביום שני שעבר טבע התינוק למוות במלון "מי עמי" באשדוד, והוריו נעצרו מיד לאחר התקרית. גורם שהיה מעורב בטיפול בתינוק סיפר כי הוריו אמרו שאיבד את ההכרה לאחר שבלע מים בזמן שקילחו אותו. דיון בהארכת מעצרו של האב ייערך היום גם כן בבית משפט השלום באשקלון.

בג"ץ קבע בהחלטתו לנתח את גופת התינוק כי נוכח החומר שהתקבל בנושא, אין לשלול בשלב זה סיבת מוות אחרת מזו שעלתה בגרסת ההורים, ואין מדובר רק בשאלות שעניינן אופי הטביעה. השופטים הדגישו כי הם נותנים את דעתם לטענות עורכי הדין המייצגים את ההורים באשר לשמירה על כבוד המת, אלא שבמקרה זה, לשיטתם, אין מנוס אלא להורות על נתיחה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ