אלמונים תקפו נהג עם מוט ברזל בצומת אוהלים בדרום

כמה בני אדם תועדו הבוקר מכים את הנהג ובועטים בו ■ באותו האזור צולמו בסוף השבוע רעולי פנים יורים באוויר עם רובים לאור יום

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
התקיפה בצומת אוהלים, מתוך סרטון שפורסם ברשתות החברתיות, אתמול
התקיפה בצומת אוהלים, מתוך סרטון שפורסם ברשתות החברתיות, אתמול
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

נהג הותקף הבוקר (שני) בצומת אוהלים, ברובים שם תועדו בסוף השבוע רעולי פנים בנגב נוהגים עם רובים שלופים לאור יום ויורים באוויר. מהמשטרה נמסר כי "התקבל דיווח על האירוע, ותוך מספר דקות הגיעה ניידת למקום ופגשה באדם חבול, ממנו נלקחה עדות. נפתחה חקירה בנושא ומתבצעות סריקות לאיתור החשודים".

תיעוד של התקרית התפרסם בקבוצת הפייסבוק "באר שבע ביחד". בסרטון שעלה לקבוצה נראים כמה בני אדם, אחד מהם רעול פנים, מגיעים לעבר רכב פרטי ובידיהם מוט ברזל, מכים ברכב ובועטים בו.

היום שוחרר למעצר בית סלמאן אבו סוילם, תושב שגב שלום, שבמסגרת חתונתו נורו היריות בצומת אוהלים. אבו סוילם חשוד באי מניעת פשע וקשירת קשר. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשבעה ימים בטענה כי שחרורו יביא לסיכון ביטחון הציבור ועלול לשבש הליכי חקירה, אך שופט בית משפט השלום בבאר שבע חיים פס אמר כי לחשוד אין עבר פלילי וכי המשטרה אינה מייחסת לו את הירי עצמו.

פס מתח ביקורת על המשטרה ואמר כי הוא "סבור כי במקרה זה מיהרה המשטרה לעצור את החשוד". לדבריו, מהחומר הסודי שהוצג בפניו עולה כי המשטרה מודעת לזהותם של חלק מהיורים. "על פי היגיון המשטרה הרי שהיום אמורים היו להופיע באולמי העצורים כל האנשים אשר היו בחתונה וראו את הירי ולא דיווחו למשטרה", אמר השופט. נציגי המשטרה אמרו בדיון כי חלק מהיורים "נעלמו" וכי החשוד התחמק מלתת תשובות כשתמונותיהם הוצגו בפניו.

נציג המשטרה יגאל סטמקר טען בדיון כי החשד שמייחסים לאבו סוילם נבע מכך "שלמרות שהוא יודע שאסור ושזה קורה, הוא העלים עין ונכח בחלק מהאירועים". לפי השופט פס, "אין ספק שמבחינה טכנית יבשה של קריאת החוק הרי שעל החשוד היה לדווח על אירועי הירי כפי שעל כל אחד שהיה בחתונה לעשות. יחד עם זאת, ספק בעיני אם החשוד, כחתן, היה פנוי לעשות כן". "החשוד עצמו מסר בגרסתו כי אומנם שמע וראה את קולות הירי ואת חלק מהיורים אולם היה טרוד בחתונתו ולא התקשר למשטרה", הוסיף השופט.

השופט אמר כי מחומר החקירה עולה כי אביו של החתן העיד כי התקשר עוד בעת החתונה למפקד נקודת המשטרה בשגב שלום. זאת, "על מנת לדווח לו על הירי ועל רצונו כי תישלח למקום ניידת משטרה, אולם לא היה מענה ממפקד הנקודה". לפי השופט פס, אביו של החתן "מסר עוד כי לאחר מכן, בשעה מאוחרת יותר, חזר אליו בטלפון מפקד הנקודה". אחד מחוקרי המשטרה אמר בדיון כי "נעשה ניסיון לבדוק אם אביו של החתן התקשר לדווח למשטרה על הירי אך הבדיקה טרם הושלמה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ