מנהל המכינה שעשרה מחניכיה נהרגו שוחרר למעצר בית: "העולם חשך עליי"

כאהן, שחשוד בגרימת מוות ברשלנות, אמר לאחר שחרורו: "הדבר היחיד שחשבתי עליו זה האסון הכבד הזה שקרה תחת אחריותי". מדריך הטיול ברדיצ'ב, שגם שוחרר למעצר בית, חשוד בהריגה

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מכינת בני ציון, בשבוע שעבר
מכינת בני ציון, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין
אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

המשטרה שחררה הערב (שני) למעצר בית בן חמישה ימים את מנהל מכינת בני ציון, שעשרה מחניכיה נהרגו בשיטפון בנחל צפית בשבוע שעבר, ואת המדריך שליווה את החניכים בטיול. על המנהל יובל כאהן והמדריך אביב ברדיצ'ב נאסר להיכנס למשרדי עמותת בני ציון וליצור קשר עם כל גורם הקשור לחקירה בעשרת הימים הקרובים.

לאחר שחרורו אמר כאהן ל"הארץ": "אני אפנה לכל משפחה אישית. הדבר היחיד שחשבתי עליו בכל הימים האחרונים זה האסון הכבד הזה שקרה תחת אחריותי ואני לא מצליח למצוא מילים של צער או של תנחומים שיכולות לבטא את מה שאני חש. העולם חשך עליי ואת הכל השאר אני אמסור לכל משפחה ברגע שאוכל להפגש. ברדיצ'ב אמר: "אני אפנה להורים בעצמי, ואני חושב שזה מה שיעזור ולא הצהרות לתקשורת".

מנהל מכינת בני ציון יובל כאהן

כאהן וברדיצ'ב נעצרו ביום שישי האחרון, למחרת מותם של בני הנוער. ברדיצ'ב נחשד ש"ארגן בפועל את הטיול לנחל צפית, למרות שידע על התרעות לשיטפונות". כאהן חשוד שאישר את היציאה לטיול למרות הסכנה. סנגורו של ברידצ'ב, עו"ד ציון אמיר, אמר בדיון מוקדם יותר כי ברדיצ'ב הוא "אדם ערכי מאוד, שמתייחס לכל הדבר כאל טרגדיה לאומית ויש לו צער גדול על העניין".

עשרה הרוגים בשיטפון, סיקור נרחב: "מגיעות לנו תשובות על המחדל": משפחות ההרוגים בשיטפון מתמודדות עם האסון // במשרדי החינוך והביטחון מטילים זה על זה את האחריות // ראש מכינת בני ציון חשוד בגרימת מוות ברשלנות; מעצרו הוארך עד יום שלישי // המטיילים יצאו ממכינה בתל אביב, המשותפת לדתיים וחילונים// "הנערים סיפרו שטיילו בנחל ופתאום הגיע גל ושטף אותם" // חלופת המסרונים רגע לפני הטיול: "זה לא הגיוני שנלך למקום שהכל שם שיטפונות"

מדריך מכינת בני ציון, אביב ברדיצ'בצילום: מתוך עמוד הפייסבו

בדיון אתמול הוחמר החשד נגד ברדיצ'ב מגרימת מוות ברשלנות להריגה. לפי מקור המעורה בפרטי החקירה, הסיבה לכך היא שחקירת המשטרה העלתה חשד שבפני המדריך הוצגו אזהרות מפורשות בנוגע למזג האוויר בערבה. למנהל המכינה כאהן מיוחסת גרימת מוות ברשלנות.

מדריכה בטיול של המכינה אמרה בחקירתה כי התריעה עוד בטרם הטיול מפני מזג האוויר והמליצה שלא לצאת אליו. המדריכה העידה בתחנת המשטרה ביום חמישי ושוחררה למעצר בית מיד לאחר מכן. מהמשטרה נמסר כי המדריכה, תושבת הערבה, גיבתה את דבריה בראיות. בחברת החדשות פורסם אתמול כי המדריכה, בתו של סגן מפקד יחידת חילוץ, התייעצה עמו אם לצאת לטיול. על פי הדיווח, הוא המליץ לה שלא לעשות זאת וענה: "אל תקחו צ'אנס". לאחר מכן היא העבירה את הודעתו לאנשי צוות נוספים במכינה.

חלק מהמשתתפים בטיול התריעו בעצמם על הסכנה הצפויה. אחת הנערות שנהרגו בנחל כתבה לחברותיה בווטסאפ: "זה להתגרות בגורל. אנחנו נמות, אני רצינית... לא מאמינה שאני אשכרה יוצאת לטיול במזג אוויר הזה. זה לא הגיוני שנלך למקום שהכל שם שיטפונות".

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ