עמותות זכויות אדם קוראות לחקור את הרופאה שלא טיפלה בנהג שנורה באום אל-חיראן

רופאים לזכויות אדם ועדאלה התלוננו במשרד הבריאות נגד הרופאה המשטרתית, שלפי עדות במח"ש הבחינה ביעקוב אבו אל-קיעאן אך לא העניקה לו טיפול. הרופאה הכחישה את הטענות, ולא נחקרה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שוטרים ליד רכבו של אבו אל-קיעאן ביום התקרית באום אל-חיראן, בשנה שעברה
שוטרים ליד רכבו של אבו אל-קיעאן ביום התקרית באום אל-חיראן, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

עמותות רופאים לזכויות אדם ועדאלה הגישו הערב (רביעי) תלונה נגד הרופאה המשטרתית שנכחה בזירת הירי באום אל-חיראן בשנה שעברה, ולפי עדויות שהגיעו לידי "הארץ" לא טיפלה בנהג הבדואי שנורה, יעקב אבו אל-קיעאן. הרופאה טענה בעדותה כי לא ראתה את אבו אל-קיעאן ולכן לא טיפלה בו כשדימם למוות, אך עדויות אחרות טענו כי היא הבחינה בו בזירה הקטנה. למרות זאת, היא לא נחקרה באזהרה.

נציגי העמותות הגישו תלונה להסתדרות הרפואית נגד הרופאה בגין הפרת כללי האתיקה הרפואית, וקראו למשרד הבריאות לחקור את המקרה, במנותק מבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש). "ללא קשר להיבט הפלילי, מדובר במחדל רפואי חמור ביותר הנוגד את הבסיס לכללי האתיקה המקצועית", נכתב בפניה.

לפי הפרסום ב"הארץ", הרופאה לוותה בצוות רפואי מסייע, במסגרת היערכות המשטרה להריסת הבתים במקום. בעדותה היא אמרה כי בזמן שהותה בזירה העניקה טיפול רפואי לשני השוטרים שנפגעו, ורק לאחר כמה שעות הבינה שבאירוע נהרג אדם נוסף מלבד השוטר ארז לוי שנדרס מהרכב שבו נורה אבו אל-קיעאן.

במח"ש פקפקו בגרסתה של הרופאה, בין היתר כיוון שרכבו של אבו אל-קיעאן, ממנו הוצא לאחר התקרית, היה במרחק מטרים ספורים בלבד מהשוטרים שנפגעו. במח"ש היו מי שסברו שיש לחקור את הרופאה תחת אזהרה לאור התנהלותה בזירה, אך לבסוף הוחלט במח"ש ובפרקליטות מחוז דרום, שליוותה את התיק, שלא להמליץ לפרקליט המדינה על חקירתה. לדברי מקורות המעורים בפרטי התיק, ההחלטה נבעה, בין היתר, מהקושי לסתור את גרסתה, בשל המהומה הרבה והחשכה בזירה, וכן על סמך עדויות שוטרים במקום שכיוונו את אנשי הצוות הרפואי לטיפול מיידי בשוטר לוי ובשוטר הנוסף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ